Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
25. 6. 2015

Ekoporadna: Existuje vegetariánská ekofarma kde by mi dali práci za bydlení a jídlo?

Doporučujeme Vám podívat se na české stránky organizace WWOOF (World Wide Opportunity on Organic Farms), což je celosvětová síť sdružující ekologicky hospodařící farmy, které nabízejí práci dobrovolníkům. Bez registrace můžete procházet takřka kompletní profily farem, po uhrazení poplatku se zobrazují i kontaktní údaje hostitelů. V současnosti se dá v jejich databázi najít 48 farem z České republiky. Můžete si tedy vybrat farmu vyhovující Vašim kritériím (vegetariánská strava), případně i v blízkosti Vašeho bydliště.
Více informací naleznete zde.

Ekoporadna: Existuje vegetariánská ekofarma kde by mi dali práci za bydlení a jídlo?

Ekologická encyklika papeže Františka je určena všem lidem

Encyklika Laudato Si' představená 18. června je zásadní výzvou k proměně chování lidstva vůči životnímu prostředí, bohatých vůči chudým. Opírá se o vědecké poznání a apeluje na odklon od konzumu. Česky je zatím k dispozici krátký text vydaný Českou biskupskou konferencí, který mimo jiné říká: "Klima je společné dobro, patří všem a je pro všechny. Jeho změny dopadají nejhůře na chudé, zatímco se zdá, že mnozí z těch, kdo drží v rukou více přírodních zdrojů a ekonomické či politické moci, se zaměřují především na maskování problémů nebo zakrývání jejich symptomů."
Více informací naleznete zde.

Letní provoz Ekologické poradny Veronica

Od 29. června do konce srpna se na Vaši osobní návštěvu a telefonní konzultace na Panské 9 v Brně těšíme vždy v úterý a ve čtvrtek 13–17 hod., ve středu 9–13 hod. Online jsme k dispozici i nadále 24 hodin denně. Každé úterý odpoledne od 15 do 17 hod. bude také fungovat studánková poradna.
Více informací naleznete zde.

Klimatická soutěž CO2 liga zná své vítěze

Více než 250 školáků Zlínského kraje se po celý školní rok dozvídalo, jak se připravit na přicházející změnu klimatu. Soutěž CO2 liga, kterou pro ně připravil Ekologický institut Veronica, je seznamovala s očekávanými dopady klimatické změny v ČR na bydlení, stravování, zásobování vodou a dopravu. V červnu byla snaha a práce soutěžících završena a na závěrečné konferenci se dozvěděli, kdo v soutěži zvítězil.
Více informací naleznete zde.

Hledáme dobrovolníky na letní tábory

Hledáme dobrovolníky na výpomoc s letními tábory pro rodiče s dětmi pořádané v Centru Veronica Hostětín. Jedná se o funkci pomocných vedoucích. Požadujeme: zkušenosti, zájem o práci s dětmi, zodpovědnost, aktivní přístup a veselou mysl. Zájemci se hlaste u Katky Elefantové na e-mail katerina.fojtu@veronica.cz
Více informací naleznete zde.


Dovolená v Hostětíně

Ještě stále nevíte, kam si letos pojedete odpočinout? A co tak do kraje žítkovských bohyní, malebné krajiny Bílých Karpat? Relaxovat v přírodní zahradě, popíjet hostětínský biomošt, poznávat Sochy v krajině... Máme volných pár posledních termínů, neváhejte. Speciální pozvání patří na "Zelenou dovolenou", pobyt s lektorovaným programem.
Více informací naleznete zde.

Zvou jiní:

53. výstava léčivých rostlin
Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zve na výstavu léčivých rostlin - letos na téma JEDOVATÉ ROSTLINY - OD ŠÍPOVÝCH JEDŮ PO MODERNÍ CYTOSTATIKA. Bude představeno více než 50 nejdůležitějších v ČR pěstovaných toxických rostlin. Nebude chybět popis původu, jedovatosti, rizika požití a průběh otravy, včetně zajímavostí o rostlině. V zahradě Centra léčivých rostlin lze navíc vidět největší živou sbírku léčivých rostlin u nás. Výstava probíhá do 5.7.2015, denně od 9 do 18 hodin na Údolní 74, Brno (Kraví hora). Vstupné je dobrovolné.

Zahradní slavnost
27.6.2015 10:00 - 17:00, Hostětín. Zveme Vás na Zahradní slavnost do Hostětína, která se bude konat poslední červnovou sobotu. Součástí programu bude komentovaná exkurze po přírodní zahradě v Hostětíně, setkání přírodních zahradníků a Klubu přátel přírodních zahrad.
detail akce »
Hospodaření s vodou v domě a na pozemku
21.8.2015 - 23.8.2015, Hostětín. 'Workshop. Využití dešťové vody, kořenové čistírny odpadních vod, zasakování dešťové vody, kompostovatelné WC a další témata.
detail akce »
Krajem žítkovských bohyní
18.7.2015 10:00 - 17:00, Žítková. Pojďte se s námi podívat do obce Žítková, kde žily a působily tajemné žítkovské bohyně a zažijte svérázné Moravské Kopanice na vlastní kůži.
detail akce »
Za hadem hospodáříčkem
25.7.2015 10:00 - 14:00, Vlárský průsmyk. Pojeďte se s námi podívat na jedno ze tří stanovišť, kde se v ČR vyskytuje užovka stromová, též přezdívaná jako had hospodáříček. Při zoologické vycházce vedené RNDr. Mojmírem Vlašínem se dozvíte zajímavosti o plazech žijících na území Bílých Karpat.
detail akce »
Za hadem hospodáříčkem
2.8.2015 10:00 - 14:00, Vlárský průsmyk.
detail akce »
Letní škola soběstačnosti
31.8.-4.9. 2015, Hostětín. Potravinová soběstačnost, stavění z přírodních materiálů, hospodaření s vodou, energetická soběstačnost, příklady dobré praxe a další témata.
detail akce »
Letní škola přírodního zahradničení
7.9. - 10.9.2015, Hostětín. Týden přírodního zahradničení od A do Z. Zásady přírodního zahradničení, využití plevelů v kuchyni, malá vodní díla v zahradě, ekologické ovocnářství, včelaření.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: út 13-17, st 9-13 a čt 13-17 h
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?