Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
14. 3. 2016

Hodina Země: Přijďte do světelného cirkusu

Jsou hvězdy jako sedmikrásky nad Brnem? A jak vypadá pravá brněnská tma? Již tuto sobotu 19. 3. máte jedinečnou možnost zjistit odpovědi na tyto otázky. Stačí se k nám připojit na Brněnský světelný cirkus pořádaný v rámci Hodiny Země. Startujeme ve 20 hodin u sochy Masaryka na Komenského náměstí, principálem a průvodcem bude astronom Jeník Hollan. Komentovaná procházka po veřejném osvětlení i tmě v Brně skončí okolo 22.00 a vstup na ni je zdarma.
Více informací naleznete zde.

Hodina Země: Přijďte do světelného cirkusu

Ekoporadna: Šetrné veřejné zakázky nejsou sci-fi

V Česku se ročně zadají veřejné zakázky za 600 miliard. Jak při tom zohlednit šetrnost výrobků – nižší obsah chemických látek, úsporný provoz nebo recyklované suroviny? To zjistíte v nové příručce Sítě ekologických poraden STEP. Stáhněte si elektronickou verzi a poznejte, jak zahrnout do zakázek environmentální i sociální kritéria a ověřovat jejich plnění. Postupy a rady z této publikace využijete jak ve veřejné instituci, tak v soukromé firmě.
Více informací naleznete zde.

Přírodní zahradník: Vysévat, či nevysévat?

Otepluje se, krajina se pomalu zelená, vykouknou první květy, ptáci zpívají, po sněhu ani památky. A každý správný zahradník už nemá stání a srdce ho žene ven. Mám už sít, nebo přijdou ještě mrazy? A čím na jaře na zahradě začít? Kalendář přírodního zahradníka vás i v březnu provede všemi těmito úskalími a poskytne vám inspiraci, čemu se tento měsíc v zahradě věnovat.
Více informací naleznete zde.

Nadační obchody: Bazar Veronica v Moravské galerii

Výhodně nakoupit, vrátit tím pár věcí zpět do života, přispět na ekologické a komunitní granty v Brně a ještě si dát kávu v Café Morgal? Taková může být vaše sobota 9. dubna, stačí zavítat od 11 do 16 h na Bazar Nadace Veronica do Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně. Tématem je „vše pro děti“, čeká vás oblečení, knížky, hračky či sportovní vybavení z nadačních dobročinných obchodů.
Více informací naleznete zde.

Netopýři: Kolik jsme jich letos napočítali?

I letos v zimě jsme sečetli netopýry a vrápence na zimovištích, o která se jako Veronica staráme. Jak to dopadlo? Ve Stříbrnici a Maršovské vodní je stav stabilní, zato ve Valérii z neznámých důvodů silně poklesl. Rekordní počet 145 zimujících netopýrů a vrápenců jsme napočítali v Machosluji. Všechny druhy v námi sledovaných a hlídaných  lokalitách jsou kriticky či silně ohrožené.

Závěrečná konference projektu Resilience a adaptace na klimatickou změnu v regionálních strategiích
16.3.2016 09:00 - 17:00, Havlíčkův Brod, Co čeká české regiony a jak se vyrovnávat s hrozbami? Snižování rizik, adaptace, resilience a nová role záchranného systému. Výstupy projektu Resilience a adaptace na klimatickou změnu určené pro místní akční skupiny.
detail akce »
Semináře o zeleni
17.3.2016 08:00 - 15:30, Hodonín, Dvojice seminářů věnovaných zeleni v obcích. První seminář účastníky seznámí se správnými postupy při výsadbě zeleně a možnostmi a zdroji financování. Druhý seminář naváže posouzením zdravotního stavu a provozní bezpečnosti vzrostlých stromů.
detail akce »
Hodina Země 2016
19.3.2016 20:30 - 21:30, všude, Celosvětový happening na podporu ochrany životního prostředí, zejména ochrany klimatu. Spojuje všechny, kteří jsou připraveni začít měnit svůj svět a inspirovat k pozitivní změně ostatní. Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel.
detail akce »
Brněnský světelný cirkus pro Hodinu Země
19.3.2016 20:00 - 22:00, Brno, Připojujeme se k letošní Hodině Země 2016 a zveme na večerní exkurzi po veřejných brněnských prostranstvích, která bude zaměřená na nápravu, pohanění a pochválení toho kterého osvětlení s cílem uvidět zas jednou hvězdy nad Brnem.
detail akce »
Principy řezu a množení ovocných stromů IV
2.4.2016 - 3.4.2016, Hostětín, Principy řezu a množení ovocných stromů
detail akce »
Sázení vánočních jedliček
9.4.2016 10:00 - 12:00, Brno, Společná jarní výsadba vánočních jedliček v lese nedaleko Vranova. Sraz všech stromků i jejich hostitelů a hostitelek je na místě výsadby. Na výsadbu srdečně zveme všechny přátele lesa a přírody. Sazenice jedle bělokoré budou k dispozici i na místě.
detail akce »
Prvky ÚSES ve Starovicích – vymezení, projekty, realizace, péče
14.4.2016 17:00 - 19:00, Brno, V rámci cyklu diskuzí u kulatého stolu "Přírodní infrastruktura – ÚSES 2016". Cílem je výměna aktuálních informací a tříbení názorů o různých aspektech tvorby územních systémů ekologické stability a péče o přírodní infrastrukturu v kulturní krajině.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica. | Podpořte nás. Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po až čt 9-17 h
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?