Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
21. 8. 2018

Horké časy

Obydlené oblasti severní polokoule jsou většinou nepříjemně, nebývale teplé. Slyšíme to, čteme, zažíváme. Někdo říká, že si nejsme jisti, proč se to děje, jiní říkají, že tak nějak to už bude. Fyzika ale promlouvá drsněji, již od poloviny minulého století. Tak to už nebude, žádný nový „normál“ nevznikne, klima se bude měnit rychle a do netušených podob.

Čím to je, víme už od století 19.: užíváním fosilních paliv, na nichž je založená průmyslová civilizace, měníme složení ovzduší tak, že čím dál více tepelně izoluje Zemi od tuze studeného vesmíru. Ta tepelná izolace byla klíčová pro vznik a rozvoj života. Kdo si myslí, že by civilizace měla zůstat zachována, má se snažit, aby se tepelná izolace Země přestala zvyšovat, ale začala se naopak snižovat k úrovni, která dává šanci na její přežití. Tedy vyhnout se oxidaci fosilních paliv. Vyhnout se skoro vší spotřebě, za niž utrácíme své příjmy…
Více informací naleznete zde.

Horké časy

Přijedete nám pomoct na Jablečnou slavnost do Hostětína? Hledáme 100 dobrovolníků… Letos 23. září.

Poznejte Jablečnou slavnost v Hostětíně jinak, z pozice dobrovolníka. Zažijete zákulisí celé akce, potěší vás pocit z dobrovolnické práce, získáte nové přátele a pomůžete naší neziskové ekologické organizaci. Nepřijdete ani o bohatý program slavnosti, protože při práci budete mít i dostatečné pauzy, abyste si slavnost užili. Předem děkujeme! Těšíme se na vás 23. září.
Více informací naleznete zde.

Hlasujte pro svůj Brněnský strom roku do konce srpna

Už máte svého favorita? Letos bylo vybráno šest opravdu podařených kousků, kteří hrdě napínají své lístky a čekají na váš hlas! Nechte jeden strom vyhrát! Podle jakého kritéria si svého favorita vyberete, záleží jen na vás. Hlasujte pro jednoho z finalistů do konce srpna. Vyhlášení proběhne formou veřejného pikniku pod vítězným stromem 22. září.
Více informací naleznete zde.

Ekologického Oskara máme již na dosah ruky. Pomůžete nám, pokud pro nás budete hlasovat. Děkujeme.

Naše klimatická soutěž pro školy, CO2 liga (www.CO2liga.cz) se probojovala do finále soutěže Energy Globe mezi dva nejlepší projekty. Prosím, podpořte nás a dejte nám svůj hlas v online hlasování. Na webu soutěže najdete i více informací o soutěži. Děkujeme vám.
Hlasujte zde.

Informují jiní

NESEHNUTÍ spustilo portál www.moudramesta.cz s příklady dobré z Česka i zahraničí. Příklady mají inspirovat aktivní lidi, místní samosprávy ke včasné realizaci opatření, která pomohou městům zvládnout důsledky klimatické změny.

Krajem žítkovských bohyní s vůní bylin
15.9.2018 09:00 - 17:00, Žítková, Lektorovaná vycházka o historii a krajině Žítkové a tradičním bylinkářství. Pojďte se podívat do obce Žítková, kde žily a působily tajemné žítkovské bohyně. Popovídáme si i o bylinkách.
detail akce »
Jablečná slavnost 2018
23.9.2018 11:00 - 17:00, Hostětín, Neděle 23. září bude v Hostětíně patřit jablkům, řemeslům a kultuře. Proběhne zde již 17. ročník Jablečné slavnosti. Nenechte si ji ujít.
detail akce »
Krajem žítkovských bohyní
28.9.2018 09:00 - 16:00, Žítková, Pojďte se s námi podívat do obce Žítková, kde žily a působily tajemné žítkovské bohyně a zažijte svérázné Moravské Kopanice na vlastní kůži.
detail akce »
Dovolená v kraji Žítkovských bohyní (pobyt s programem)
11.10.2018 - 14.10.2018, Hostětín, Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové a řemeslné tvoření. Výlet na Moravské Kopanice za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní, exkurze po hostětínských ekologických projektech, po přírodní zahradě, lektorovaná vycházka do krajiny. Každý den vám ukážeme jinou tvář Karpat.
detail akce »
Líbí se Vám, co děláme? Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Hostětín
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena v červenci a srpnu: úterý 13-17 a čtvtek 13-17 h; obchod Nadace Veronica otevřen: pondělí až pátek 12-18.
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?