Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
14. 8. 2012

Zvolte Brněnský strom roku 2012

Javor stříbrný na Křídlovické, katalpa trubačovitá na Moravském náměstí nebo mandloň obecná na Vodní? Do 21. 9. hlasujte pro jednoho ze sedmi finalistů. 13. ročník brněnské ankety vyhlašuje Regionální sdružení v Brně a ZO ČSOP Veronica. Více informací naleznete zde.

Zvolte Brněnský strom roku 2012

Připomínky k rozvoji energetiky v příštích 30 letech

Myslíte si, že by stát měl energetickou politiku řídit tak, aby domácnostem a firmám klesaly účty za energie, aby chránil obce před zbouráním a přírodu před devastací, aby česká energetika byla i za 30 let moderní a konkurenceschopná? Když si o to neřekneme, politici to sami od sebe neudělají. Napište prosím našim ministrům, zabere to jen pár minut. Více informací naleznete zde.

Každý den léta jako báseň

můžete zažít s novým webem časopisu Veronica. Najdete tu lepší informace o nás a větší nabídku pro Vás: jak si nás předplatit, jak u nás inzerovat či jinak podpořit naši činnost pro ochranu přírody a krajiny. Zveme Vás do galerie 25 let obálek, předplatitelům přinášíme i čtení starších článků on-line a další bonusy. A všem na každý den jinou báseň! Více informací naleznete zde.

Srpnové číslo časopisu Veronica

Vydejte se s námi do bezlesí Jeseníků a Králického Sněžníku, postavte si levný přírodní dům, dopřejte si biovíno z Kutné Hory, navštivte lesní mateřské školky. Potěšte se fotografiemi krajiny Igora Míchala. Nechybí ani rozhovor o houbách, sportu, umění a ekologii se sochařem Tomášem Hlavenkou. Více informací naleznete zde.

Zveme vás do Špalíčku

Koncem srpna ve Velkém Špalíčku v 1. patře otevře Nadace Veronica dočasně zapůjčený prostor pro nadační obchod s pěknými věcmi a prodejem biomoštů. Budeme zde jen měsíc. Proto neváhejte a přijďte si něco koupit a přinést nám nějakou pěknou věc – knihu, vybraný kousek oblečení, CD, šperk. Výtěžkem z prodeje nadace podpoří projekty, které chrání životní prostředí, podporují a obohacují občanský život v Brně.

Zvou Vás jiní

do 18. 8. – hlasování v soutěži Společné zařízení roku

Využijte poslední šanci hlasovat v soutěži o nejlepší společné zařízení a vyhrajte turistickou GPS v hodnotě 5000 Kč, www.eagri.cz/public/app/soutez_nrsz/

2. 9. – Čejkovické bylinkové slavnosti – od 11 hod. v Čejkovicích u Hodonína
Přijďte nahlédnout do zdejšího království bylinek a koření a zhlédnout zrození nálevového sáčku biočaje od výkupu bylin až po jeho samotnou výrobu. Těší se na Vás tým SONNENTORu, více na www.sonnentor.cz, http://goo.gl/F2zQu

7. – 9. 9. – Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků – Bílé Karpaty

Praktický workshop přímo na stavbě nízkorozpočtového a zároveň také nízkoenergetického domu z přírodních a recyklovatelných materiálů,
www.ekovesnice.cz/563-hlinene-omitky-izolace-ze-slamenych-baliku.html

13. 9. – konference Jak skloubit potravinovou soběstačnost s ochranou životního prostředí? – Chlumec nad Cidlinou

Konference o venkovských oblastech a degradaci zemědělské krajiny je součástí V. Fóra pro budoucnost zemědělství, které se koná pravidelně od roku 2008 v Bruselu, www.forumforagriculture.com

14. – 16. 9. – seminář Přírodní stavitelství – Bílé Karpaty

Pro ty, kdo si chtějí zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami, nebo postavit zdravý dům, nebo se zajímají o stěhovatelné domy a jurty,

www.ekovesnice.cz/520-prirodni-stavitelstvi-bile-karpaty.html

Exkurze Za plazy do Bílých Karpat
17.8. Hostětín, Pojeďte s námi, dozvíte se o užovce obojkové a stromové, slepýši křehkém a ještěrce obecné a o biotopech, ve kterých se vyskytují. detail akce »
Radost z duše (prožitkový pobyt)
24.-28.8. Hostětín, Intenzivní objevování radosti a hravosti přes spontánní pohyb/tanec, hudbu (Maok), zpěv, tiché Bytí v přírodě a kontakt se Zemí. detail akce »
Evropská noc pro netopýry
1.9. 16:30-21:00, Moravský kras, místenky na autobus, je třeba zakoupit v Ekologické poradně Veronica, rezervace na tel. 542 422 750. detail akce »
Letní ŠOK v Hostětíně
3.-9.9. Hostětín, Zakládáte farmu a chcete se naučit zpracovávat mléko, vlnu a další produkty? Chcete se stát včelařem nebo sadařem? Pak je tu pro Vás Letní ŠOK o ekologickém hospodaření.
detail akce »
Oslava přírodních zahrad - Přírodní zahrada U medláneckého rybníka
16.9. 15:00-18:00, Brno, Přijďte se podívat - inspirace pro každou obec či městskou část. 10 zahradníkům z Jihomoravského kraje předáme plaketu Přírodní zahrada. detail akce »
Jablečná slavnost
23.9. 11:00-19:00, Hostětín, Nenechte si ujít 11. ročník tradiční oslavy jablek, řemesel, místních výrobků a kultury. detail akce »
Jablečný víkend
21.-23.9.Hostětín, Pracovně-zábavný víkend pro dobrovolníky - práce v přírodní zahradě a ukázkovém sadu starých ovocných odrůd.
detail akce »
21. Brněnský Biojarmark
5.- 6.10. Brno Zelný trh, Zveme k účasti nové ekologické zemědělce a producenty, detail akce »
Zelená dovolená s vůní jablek - podzim 2012
11.-14.10. Hostětín, Oblíbená dovolená s programem. Čekají vás Výlety s příběhem, řemesla, ekologie, lidový tanec a řada dalších zážitků. detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po 13–17, út 9–13, st 13–17, čt 9–17
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?