Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
26. 3. 2014

Jarní dovolená v Bílých Karpatech prozkoumejte s námi kraj Žítkovských bohyní

Výlet na Moravské Kopanice do obce Žítková, kde působily tajemné Žítkovské bohyně, v doprovodu místní obyvatelky, bylinkový a řemeslný workshop, zoologická vycházka, návštěva ovčí farmy, exkurze po hostětínských projektech, jarní toulky po kopcích Bílých Karpat, koncert pod širým nebem a další aktivity jsme pro vás připravili během Jarní dovolené v Bílých Karpatech 24. až 27. dubna. Přijeďte se zrelaxovat!
Více informací naleznete zde.

Jarní dovolená v Bílých Karpatech - prozkoumejte s námi kraj Žítkovských bohyní

Absolutní nezávislost na ropě je možná – odhalí semináře v Brně a v Praze

Zero Carbon Britain (pojetí budoucnosti Spojeného království bezuhlíkově) navrhuje výrazné snížení spotřeby energie, dramatické zvýšení výroby energie z obnovitelných zdrojů a zásadní změnu ve využívání půdy a stravovacích zvyků obyvatelstva. Projektový tým vyvíjí a zprostředkovává takové scénáře, kde veškerá energie pochází z obnovitelných zdrojů. Přijďte na semináře 1. dubna v Brně a 4. dubna v Praze, vedené Tobim Kellnerem z britského Centra pro alternativní technologie.
Více informací naleznete zde.

Buďte hrdinou i Vy zhasněte v sobotu ve 20.30

Hodina Země v roce 2014 vyzývá každého obyvatele planety k hrdinským činům! Hodina Země se stává největším celosvětovým hnutím za ochranu životního prostředí a klimatu Země. Tuto sobotu 29. března 20.30 – 21.30 zhasne v Praze Pražský hrad a Žižkovská věž a například v Kozlově pořádají lampionový průvod a ohňovou show. Buďte svým osobním hrdinou i Vy a vzkažte světu, že ani Vám není osud naší planety lhostejný!
Více informací naleznete zde.

Ekotip Obmena šatníku? Ekologicky!

Prvý jarný deň už máme za sebou a spolu s teplejším počasím odkladáme hrubé kabáty na dno skrine, vyťahujeme ľahšie oblečenie a možno zistíme, že by sme predsa pár „nových“ kúskov v šatníku potrebovali. A riešenie? Naše ekoporadkyne navštevujú sekáče! Veľký výber, pocit že oblečenie môže poslúžiť ďalej, nemusí sa zbytočne vyhadzovať a k tomu ešte aj nízka cena. Pri hľadaní toho správneho obchodíku s vecami z druhej ruky pozrite do našej Ekomapy. A ak Vám je pre zmenu niečo malé alebo to nenosíte, no predsa by mohlo potešiť niekoh iného, skúste nadačné obchodíky Nadace Veronica pričom sprostredkovane podporíte ochranu životného prostredia v Brne a okolí, alebo využite votočvohoz, kde môžete predávať, meniť či nakupovať, dokonca aj spoznať nových ľudí!
Více informací naleznete zde.

Komáři létají už březnu: neobyčejné jevy dějí se letos na jaře

Neobyčejně teplý březen přináší různé předčasné přírodní divy. Na bledule do přírodní rezervace Chlébské údolí u malebné obce Nedvědice je již pozdě. Zato se nyní vyplatí výlet na stepní trávníky. V plném květu jsou zejména koniklece a hlaváčky jarní, ale již i kosatce nízké – takže v okolí Brna můžete vyrazit buď na Pálavu, na Pouzdřanskou step nebo na Kamenný vrch nad Kurdějovem. Ten má výhodu, že po kratší cestě z hlavního vrcholu můžete dojít nad mandloňové sady, které jsou nyní v plném bílém květu a začínají kvést i růžové meruňky. Všude již létají motýli a včely, v luzích, zatím snesitelně, i komáři. Veverky vyvedly první generaci mláďat a za shlédnutí stojí také život na rybnících a v žabích tůních. Zajímavý je přílet ptáků – i když první jedinci časných druhů přilétli v řádném termínu, jejich počty se zvyšují velice pomalu.

Pojďte s námi vysadit jedličky!

Tradiční sázení vánočních jedliček v květináčích letos proběhne v sobotu 12. dubna od 10.00 na vyznačeném místě v lese za Soběšicemi. Pokud máte chuť sázet, ale nemáte co, několik posledních jedliček je před akcí ještě možné koupit v poradně Ekologického institutu Veronica na Panské 9 v Brně nebo přímo na místě při výsadbě.
Zaujalo Vás sázení a prodej živých vánočních stromků? Chtěli byste podobnou akci také zorganizovat? Nabízíme manuál a individuální poradenství.
Více informací naleznete zde.

Tobi Kellner (Centre for Alternative Technology) : ZERO CARBON BRITAIN
1.4.2014 09:30 - 12:30, Brno, Zero Carbon Britain je radikální dekarbonizační strategie pro Británii. Navrhuje snížit spotřebu energie, zvýšit výrobu energie z OZE a zásadní změnu ve využívání půdy a stravovacích zvyků.
detail akce »
Tobi Kellner (Centre for Alternative Technology) : ZERO CARBON BRITAIN
4.4.2014 09:30 - 13:00, Praha, Zero Carbon Britain je radikální dekarbonizační strategie pro Británii. Navrhuje snížit spotřebu energie, zvýšit výrobu energie z OZE a zásadní změnu ve využívání půdy a stravovacích zvyků.
detail akce »
Sázení vánočních jedliček
12.4.2014 10:00 - 12:00, Brno, Společná jarní výsadba vánočních jedliček v lese za Soběšicemi. Sraz všech stromků je na zastávce Lesní školka za Soběšicemi, směrem na Útěchov (č. 57).
detail akce »
Přírodní infrastruktura ÚSES: Plán ÚSES města Brna
24.4.2014 17:00 - 19:00, Brno, Diskuze u kulatého stolu o podobě naší krajiny.
detail akce »
Naokolo Hostětína
26.4.2014 13:00 - 18:00, Hostětín, Třetí ročník tradiční jarní procházky naučnou stezkou Naokolo Hostětína, plná ptačího zpěvu, hudby, vůní a chutí. Doprovodí nás autor soch, Rosťa Pospíšil.
detail akce »
Jarní dovolená v Bílých Karpatech
24.4.2014 - 27.4.2014, Hostětín, Výlet do obce Žítková, kde působily tajemné Žítkovské bohyně v doprovodu místní obyvatelky, bylinkový a řemeslný workshop, zoologická vycházka, návštěva ovčí farmy, koncert pod širým nebem, exkurze po hostětínských projektech a další aktivity.
detail akce »
Zahradní slavnost
1.5.2014 14:00 - 17:00, Hostětín, Přírodní zahrada. Zahrada, kde se žije a hospodaří v souladu s přírodou. Místo pro rostliny, živočichy i člověka. Přijďte získat inspiraci, ponaučení i zábavu na naši zahradní slavnosti.
detail akce »
Automatická kresba a základy orientálního tance
7.5.2014 - 11.5.2014, Hostětín, Meditace, automatická (intuitivní) kresba, základy orientálního tance, muzikoterapie, procházky.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po 13-17, út 9-17, st 9-13 a čt 9-17 h
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?