Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
20. 11. 2014

Dvě třetiny uhlíkového rozpočtu jsme již vyčerpali, uhlí musí zůstat v zemi

To je asi hlavní sdělení Páté hodnotící zprávy Mezivládního panelu pro klimatickou změnu, jejíž závěrečné shrnutí bylo právě publikováno. Aby oteplení zůstalo pod 2ºC, smíme zoxidovat už jen polovinu takového množství uhlíku, jaké jsme na oxid uhličitý proměnili za minulých 140 let. Čas na to, abychom těžbu a spalování fosilních paliv snížili natolik, že celkový rozpočet činící 790 Gt nepřečerpáme, se rychle krátí.
Více informací naleznete zde.

Dvě třetiny uhlíkového rozpočtu jsme již vyčerpali, uhlí musí zůstat v zemi

Vánoční jedličky jsou opět v Brně: čekají i na vás

Letos si v Brně můžete opět koupit namísto řezaného stromku vánoční jedličku v květináči. Ze zakoupených stromečků pak na jaře společně zasadíme kousek nového lesa. Výsadba je vyvrcholením iniciativy na podporu jedle bělokoré – původní české dřeviny. Jedličku si samozřejmě můžete vysadit i na své zahradě nebo ponechat na další rok. Prodej bude zahájen 24. 11. v Ekologické poradně Veronica na Panské 9 i na dalších místech v Brně (cena 99 Kč/kus).
Více informací naleznete zde.

Seminář: Obce a regiony odolné proti změně klimatu

Zúčastněte se semináře věnovaného klimatické změně a energetické soběstačnosti obcí. Klimatická změna představuje výzvu pro všechny, kdo mají zájem na udržitelném rozvoji vlastní obce či regionu. Přináší rizika, ale přináší také šance, které mohou zlepšit naši odolnost i schopnosti využít lépe místní zdroje a podmínky. Místní energetická soběstačnost zvyšuje odolnost místní ekonomiky proti rostoucím cenám energie, podporuje tvorbu pracovních míst a koloběh peněz přímo v regionu. Seminář přiblíží praktické možnosti, jak místní odolnost a energetickou soběstačnost plánovat i realizovat s podporou nových operačních programů. Akce se koná v pondělí 8.12.2014 v 9.30 v Liberci.
Více informací naleznete zde.

V aukci na záchranu studánek můžete vydražit zážitky, originální šperky či umělecká díla

V sobotu 22. listopadu v 17.30 hod. se uskuteční již 12. benefiční aukce Nadace Veronica ve prospěch přírody v Ernově sále na Radnické 10 v Brně. Dražit se budou grafiky, obrazy, autorské šperky, plastiky a fotografie. Kromě uměleckých děl můžou zájemci vydražit posezení u kávy s Jiřím Pavlicou nebo noční pozorování raků v Hostětíně. Mezi autory děl jsou zastoupeni například Olbram Zoubek, Vlastimil Zábranský, Blanka Šperková, Zdena Höhmová, Rostislav Pospíšil a řada dalších. Předem z domů se můžete v klidu podívat na katalog v elektronické podobě.
Více informací naleznete zde.

Knihovna, videotéka i půjčovna DVD ve Veronice Brno i Hostětín

Navštivte knihovnu Ekologického institutu Veronica na Panské 9 v Brně nebo Centra Veronica v Hostětíně. K dispozici je Vám řada zajímavých titulů, například z oblastí ochrany přírody, biologie, chemie, rozvoje venkova, dopravy, umění, odpadového hospodářství, ekologického stavitelství, ochrany klimatu či geologie. Knihovna je pro Vás otevřena v rámci ekologické poradny, vždy od pondělí do čtvrtka, od 9 do 17 hodin.
Více informací naleznete zde.

Nabídka práce NESEHNUTÍ

Nevládní nezisková organizace NESEHNUTÍ hledá kolegu či kolegyni na zkrácený úvazek 0,75 na pozici koordinátor/ka propagačních aktivit. Pokud máte o nabízenou práci zájem pošlete do 7. 12. 2014 Váš strukturovaný životopis a minimálně dvě reference na svou osobu ve vztahu k pracovní pozici, o kterou se ucházíte, e-mailem na adresu zamestnani@nesehnuti.cz, anebo písemně. Vybraní/é zájemci/kyně budou pozváni/y na pohovor, který se uskuteční v týdnu od 15. 12. 2014. Nástup do práce je 2. 1. 2015.
Více informací naleznete zde.

Reklama: Látkové pytlíky na dárky

Oslavte Vánoce ekologicky! Látkové pytlíky na dárky – originální dárkobal a pohodlné zabalení. České rukodílo, recyklovatelné do aleluja. Pytlíky z recyklovaných látek jsou v prodeji v poradně Ekologického institutu Veronica, Panská 9, Brno nebo je lze z pohodlí domova nakoupit v elektronickém obchodě lapytla.cz.
Více informací naleznete zde.

Pečení domácího kváskového chleba z biomouky
22.11.2014 13:00 - 18:00. Hostětín, Kurz pečení kváskového chleba s praktickou ukázkou.
detail akce »
Obce a regiony odolné proti změně klimatu
8.12.2014 09:30 - 16:00. Liberec, Seminář určený místním akčním skupinám, představitelům obcí i veřejnosti seznámí s dopady klimatické změny a nástroji, jak obce mohou těmto dopadům čelit, jak dosáhnout energetické soběstačnosti a využít příležitosti pro posílení místní ekonomiky.
detail akce »
Prodej živých vánočních jedliček v květináči
24.11.2014 - 23.12.2014. Brno, V předvánočním čase namísto řezaného stromku prodáváme jedličky v květináči, které pak na jaře společně zasadíme do lesa. Akce je součástí iniciativy na podporu původní české dřeviny – jedle bělokoré.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po až čt 9-17 h pá 9-13
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?