Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
10. 8. 2015

Letní škola přírodního zahradničení v Hostětíně

Pojďte s námi strávit konec léta v přírodní zahradě pasivního domu v Hostětíně! Letní škola přírodního zahradničení proběhne 7. - 10. září a zodpoví praktické otázky na to, jak hospodařit na zahradě v souladu s přírodou a bez chemie. A to všechno v malebných kulisách babího léta v podhůří Bílých Karpat! Těšit se můžete na včelaření, kompostování, využití plevelů v kuchyni. V rámci Letní školy společně pronikneme do zákonitostí přírodních zahrad, využití bylinkových záhonů nebo malých vodních děl v zahradě. Budeme si povídat o zakládání včelstev a péči o včely. Nahlédneme také do tajů využití plevelů v kuchyni a do principů ekologického ovocnářství!
Více informací naleznete zde.

Letní škola přírodního zahradničení v Hostětíně

Kdo může za sucho? Odpoví publikace Ochrana klimatu

Ekologický institut Veronica vydal nový učební text Ochrana klimatu, který je určen široké veřejnosti. Autorem textu RNDr. Jan Hollan z Ekologického institutu Veronica a Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Publikace Ochrana klimatu uvádí do kontextu mimo jiné i začátek masivní migrace ze zemí, jejichž úrodnost je vážně narušena člověkem způsobenou klimatickou změnou. Zejména nebývalé a vědci očekávané sucho má za následek pokles úrodnosti a tím i obyvatelnosti některých území.
Více informací naleznete zde.

Výroční zpráva 2014: Co se povedlo v roce 2014?

Centrum Veronica Hostětín získalo prestižní ocenění DestinaCZe roku v kategorii Cítit se jako doma od agentury CzechTourism. V přírodní zahradě Centra vznikly nové interaktivní prvky a vzdělávací akce zde navštívilo přes 7 700 návštěvníků. Na mezinárodním setkání sedmi ministrů Karpatské úmluvy byly prezentovány regionální výrobky se značkou Tradice Bílých Karpat. V brněnských ulicích jsme realizovali úspěšnou výstavu Umění vybírat, která odpovídala na otázky, jak ekologicky nakupovat. V režii Ekologického institutu Veronica proběhl také osmý ročník happeningu Hodina Země, který upozorňuje na problematiku změny klimatu a vyzývá k intenzivnější ochraně životního prostředí. V České republice Hodinu země podpořilo téměř devadesát obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců.
Děkujeme za Vaši přízeň v roce 2014!
Více informací naleznete zde.

Veronica v médiích

Zpravodajský server Aktuálně.cz uveřejnil rozhovor s ředitelkou Ekologického institutu Veronica Yvonnou Gaillyovou o (ne)environmentálním chování české veřejnosti. Řeč přišla i na hospodaření s dešťovou vodou v domácnostech a na zahradách, které v letošním horkém létě nabývá na stále větší důležitosti.


Znáte novou ředitelku Nadace Veronica Helenu Továrkovou? Na otázky, co v Nadaci Veronica plánuje v nejbližší době nebo kde bere inspiraci pro svou práci, odpovídala v rozhovoru pro Brněnský deník Rovnost.


Už jste byli nakupovat či darovat oblečení, nádobí nebo knihy v Nadačním obchodě na Svážné v Novém Lískovci či na Palackého třídě v Králově Poli? Na Palackého se zastavily autorky blogu Samé Dobré Věci, který je plný samých dobrých věcí v Brně. A je jasné, že zmínka o Nadačních obchodech nesmí chybět! Mrkněte, jak si blogerky užily nakupování v Nadačním obchodě Veronica na Palackého třídě v Králově Poli!

Evropská noc pro netopýry v Moravském krase

Zveme vás na již 19. Evropskou noc pro netopýry, která se letos koná v Kateřinské jeskyni v krásném prostředí Moravského krasu. Cílem akce je seznámení a podpora ochrany netopýrů nejen v České republice, ale i v celé Evropě.

Více informací naleznete zde.

Letní provoz Ekologické poradny Veronica

Od 29. června do konce srpna se na Vaši osobní návštěvu a telefonní konzultace na Panské 9 v Brně těšíme vždy v úterý a ve čtvrtek od 13 do 17 hodin, ve středu od 9 do 13 hodin. On-line jsme k dispozici i nadále 24 hodin denně. Každé úterý odpoledne od 15 do 17 hodin také funguje studánková poradna.

Zvou jiní

Překročme řeku

Černovické sdružení zajistilo úklid a revitalizaci nábřeží Svitavy, který mimo jiné podpořila Nadace Veronica z programu Společně pro Brno. V sobotu 15. srpna zvou na celodenní festival, který oživí oba břehy řeky Svitavy v několika městských částech.

Kozí zahrada

Rádi byste pracovali na malém hospodářství, ale zatím nemáte zkušenosti ani prostor k realizaci tohoto plánu? Nevadí. Chov a péči o kozy si můžete vyzkoušet v osvětové Kozí zahradě, která ráda přijme dobrovolníky třeba jen na pár hodin týdně. Kozí zahrada sídlí v Brně - Komíně a nabízí zážitky, které nejsou jen tak k sehnání!

Krajem žítkovských bohyní s vůní bylin.
19.8.2015 10:00 - 17:00, Žítková, Pojďte se s námi podívat do obce Žítková, kde žily a působily tajemné žítkovské bohyně a zažijte svérázné Moravské Kopanice na vlastní kůži.
detail akce »
Hospodaření s vodou v domě a na pozemku
21.8.2015 - 23.8.2015, Hostětín, workshop. Využití dešťové vody, kořenové čistírny odpadních vod, zasakování dešťové vody, kompostovatelné WC a další vodní témata.
detail akce »
Letní dovolená v kraji Žítkovských bohyní
26.8.2015 - 30.8.2015, Hostětín, Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové a řemeslné tvoření. Výlet na Moravské Kopanice za poznáním půvabu zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní.
detail akce »
Letní škola soběstačnosti
31.8.2015 - 4.9.2015, Hostětín, Potravinová soběstačnost, stavění z přírodních materiálů, hospodaření s vodou, energetická soběstačnost, výlety za příklady dobré praxe a další témata.
detail akce »
Exkurze přírodními zahradami Zlínského kraje
6.9.2015 09:30 - 19:00, Hostětín, Poznejte nejkrásnější přírodní zahrady Zlínského kraje!  Doprava autobusem. Na akci navazuje Letní škola přírodního zahradničení, které se můžete také účastnit.
detail akce »
Letní škola přírodního zahradničení
7.9.2015 - 10.9.2015, Hostětín, Zakládáte zahradu či sad a chcete hospodařit bez chemie, v souladu s přírodou? Chcete se stát včelařem či ovocnářem, ochutnat pokrmy z planých rostlin, dozvědět se o vodě na zahradě a zjistit, jak přilákat na vaši zahradu živočichy?
detail akce »
Jablečná slavnost 2015
20.9.2015 00:00 - 00:00, Hostětín, Neděle 20. září 2015 bude v Hostětíně patřit jablkům, řemeslům a kultuře. Proběhne zde již 14. ročník Jablečné slavnosti. Nenechte si ji ujít.
detail akce »
Brněnský biojarmark
2.10.2015 - 3.10.2015, Brno, program bude upřesněn
detail akce »
Podzimní dovolená v kraji Žítkovských bohyní
8.10.2015 - 11.10.2015, Hostětín, Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové a řemeslné tvoření.Výlet na Moravské Kopanice za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní.
detail akce »
Harmonizace čaker - prožitkový seminář
24.10.2015 - 28.10.2015, Hostětín, Čakry, meditace, relaxační techniky, intuitivní malování a omlazovací cvičení čínských císařů. V Centru Veronica Hostětín pořádá Lenka Singerová.
detail akce »
Energetická soběstačnost
13.11.2015 - 15.11.2015, Hostětín, Workshop.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po 13-17, út 9-17, st 9-13 a čt 9-17 h
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?