Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
30. 9. 2015

Brněnský biojarmark se vrací na Zelný trh

Tradiční Brněnský biojarmark na Zelném trhu proběhne už tento pátek a sobotu (2. a 3. října). Spojuje přímou cestou ekologické zemědělce se zákazníky, kteří hledají kvalitní a lokální potraviny. K mání bude ovoce, zelenina, marmelády, biovína, masné výrobky nebo koření, které k nám necestovaly přes půl světa. K tomu všemu ekologická poradna, kompostování pomocí žížal, nebo veselý program pro malé i velké a široký výběr občerstvení navrch! Brněnský biojarmark je příležitostí, jak dobře nakoupit a pobavit se u cimbálové muziky.
Brněnský biojarmark se letos vrací na zrekonstruovaný Zelný trh, který je po staletí tradičním místem trhovců a zemědělců z okolí Brna. Pojďme společně ukázat Brnu, že stojíme o kvalitní potraviny na Zelňáku!
Více informací naleznete zde.

Brněnský biojarmark se vrací na Zelný trh

Spirit: Školení energetických šampionů

Projekt Spirit  se obrací na aktivní lidi z věřících komunit, ale i mimo ně, a motivuje k aktivnímu sdílení svých znalostí a zkušeností s přáteli a známými ve svém okolí. Rádi by jste se dozvěděli více o využívání energie v domácnostech a chcete podpořit šetrný vztah k přírodním zdrojům? Efektivní využívání energie v domácnosti nemusí být žádná věda! Přihlaste se jako dobrovolníci na kurz projektu SPIRIT! Kurz proběhne 9. října v Brně a 10. října v Hostětíně, je zdarma a otevřen široké veřejnosti.
Více informací naleznete zde.

Encyklika Laudato si' papeže Františka vyzývá k ekologické odpovědnosti

Na počátku září vyšla v češtině druhá encyklika papeže Františka s názvem O péči o společný domov. Ne náhodou je považována za přelomový text. Papež František v ní naléhavě apeluje na celé lidské společenství k péči o společný domov, tedy o život na Zemi. Vyzývá k aktivní spolupráci nejen mezi věřícími, ale mezi všemi obyvateli této planety v globálních ekologických otázkách. Papež František klade důraz na ochotu měnit své návyky a na uvažování v sociální a ekologických souvislotech každého z nás. Přečtětě si Encykliku Laudato si'. Je to důležité.
Více informací naleznete zde.

Jak je to doopravdy se sběrem víček od PET lahví pro dobročinné účely?

Sbíráte víčka od PET lahví? Množí se dotazy na naši ekologickou poradnu o smyslu sbírání víček, zvedá se veřejná debata. Je to skutečně ekologicky příznivá cesta, jak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují? Odpověď vás možná překvapí! Místo nákupu nápojů v PET lahví dejte raději přednost přímému daru potřebným a kohoutkové vodě. Podrobně jsme se otázce sběru víček od PET lahví věnovali v naší ekoporadně. Mrkněte!
Více informací naleznete zde.

Podzimní dovolená v kraji žítkovských bohyní

Podzimní dovolená proběhne v Hostětíně v termínu 8. až 11. října. Procházky v podmanivé krajině Moravských Kopanic, zoologická exkurze za hady, bylinkový workshop, nebo relaxace v pohodlí pasivního domu a popíjení čerstvého moštu. Nejen to je tradiční hostětínská dovolená v kraji žítkovských bohyní. A k tomu všemu vynikající kuchyně, kde si pochutnáte na dobrotách v biokvalitě, fairtradeových pochutinách a produktech zemědělců z blízkého okolí. Chcete? Neváhejte. Je to letošní poslední šance, jak si užít Bílé Karpaty všemi smysly na dovolené v kraji žítkovských bohyní.
Více informací naleznete zde.

Přednáška na Panské „Energetická soběstačnost v bytě i v domě“

Zveme vás na prakticky zaměřenou přednášku Ing. Karla Srdečného (EkoWATT) ze série besed "Inspirace k soběstačnosti a ochraně klimatu". Jak doma účinně šetřit energií? Jakými opatřeními dosáhnout energetické soběstačnosti v domech? A je to možné i v bytě? Těšíme se na vás 8. října v Brně!
Více informací naleznete zde.

Vyšlo nové číslo časopisu Veronica

Vyšlo nové číslo časopisu Veronica. Je věnováno lukám a pastvinám. Podíváme se na současnost i historii využívání luk, nebo na obnovu pastevectví a jeho přínos krajině. Co vše z fauny můžeme na loukách a pastvinách potkat?
V nové Veronice je věnován také prostor aktivitám ochranářských organizací či otázce ekonomického přínosu trvalých travních porostů a trávníků ve městech. A v neposlední řadě se dočtete, jak se louky a pastviny zrcadlí v lidové písni.
Přejeme příjemné čtení!
Více informací naleznete zde.

Hejbejte Brnem s otevřenými daty!

Nesehnutí pro vás spustilo modelovou webovou aplikaci Hejbej Brnem! Podívejte se, jak se dají zajímavě a užitečně využít tzv. open data. A pokud chcete takových aplikací víc nebo vědět víc např. o ovzduší, pošlete připomínku pomocí tlačítka Chce to změnu!
Více informací naleznete zde.

Konference Příběhy domů o ekologickém stavění

Zveme vás na konferenci Příběhy domů 2015, která se uskuteční ve dnech 10. a 11. října 2015 v prostorách emauzského kláštera v Praze.Konference navazuje svým formátem na úspěšný první ročník. Sobotních přednášek o jednotlivých stavbách se zúčastní jako přednášející nejen architekti, ale i obyvatelé těchto staveb. Bude tak možné získat širší zpětnou vazbu pro potenciální stavitele i odbornou architektonickou veřejnost. V neděli plánujeme tři okruhy exkurzí, jejichž náplní bude návštěva cca čtyř realizací staveb a jedné realizace přírodě blízké zahrady.
Více informací naleznete zde.

Energetická soběstačnost v bytě i domě
8.10.2015 18:00 - 20:00, Brno, Na praktická opatření zaměřená přednáška Ing. Karla Srdečného (EkoWATT) ze série besed Inspirace k soběstačnosti a ochraně klimatu. Jak doma účinně šetřit energií? Jakými opatřeními dosáhnout energetické soběstačnosti v domech? A je to možné v bytě?
detail akce »
Školení energetických "šampionů" projektu SPIRIT
9.10.2015 10:00 - 17:00, Brno, Kurz ekologických "šampionů" v rámci mezinárodního projektu SPIRIT,zaměřeného na úspory energie v domácnostech. Pojďte se s námi zapojit do ochrany našeho životního prostředí a přesvědčit se, že i jednotlivec může mnohé změnit!
detail akce »
Podzimní dovolená v kraji Žítkovských bohyní
8.10.2015 - 11.10.2015, Hostětín, Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové a řemeslné tvoření.Výlet na Moravské Kopanice za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní.
detail akce »
Brněnský strom roku 2015 - slavnostní vyhlášení 15. ročníku ankety
15.10.2015 16:00 - 18:00, Brno, Slavnostní vyhlášení 15. ročníku Brněnského stromu roku u vítězného stromu za doprovodu cimbálové muziky a drobného občerstvení. Na akci proběhne rovněž předání cen vylosovaným účastníkům hlasovací soutěže.
detail akce »
Harmonizace čaker - prožitkový seminář
24.10.2015 - 28.10.2015, Hostětín, Čakry, meditace, relaxační techniky, intuitivní malování a omlazovací cvičení čínských císařů. V Centru Veronica Hostětín pořádá Lenka Singerová.
detail akce »
Energetická soběstačnost
13.11.2015 - 15.11.2015, Hostětín, Workshop.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica. | Podpořte nás. Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: Po - Čt od 9 do 17 hodin
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?