Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
21. 9. 2016

Zveme vás na Jablečnou slavnost do Hostětína, 25. září 2016

Jablečná slavnost to jsou jablka na každém kroku a ve všech podobách! Čerstvě vylisovaný mošt v moštárně, pečená jablka v jablečných moučnících i čerstvě utržená jablka ze stromu v přírodní zahradě Centra Veronica. Jablečná slavnost je biojarmark a trh regionálních produktů a řemeslných výrobků a v neposlední řadě prezentace držitelů regionální značky Tradice Bílých Karpat. 
Jablečná slavnost je také den otevřených dveří v moštárně, ekoporadna, exkurze v přírodní zahradě a ekologických projektech v obci. Občerstvit se můžete ve fairtradové kavárně, nebo si dát domácí kyselicu, steaky, bio klobásy…  Jablečná slavnost je jen jednou za rok. Přijďte, těšíme se na vás!
Více informací naleznete zde.

Zveme vás na Jablečnou slavnost do Hostětína, 25. září 2016

Brněnský biojarmark na Zelném trhu

Dvacátý pátý Brněnský biojarmark na Zelném trhu proběhne v pátek 30. září a sobotu 1. října. Kromě tradičních ekologických nákupů bio a lokálních potravin se můžete těšit na doprovodný program: cimbálová muzika Veronica, poradna přírodního zahradnictví, brněnské neziskové organizace a informační stánek Ministerstva zemědělství budou na Zelném trhu po oba dva dny. V sobotu od 10 hodin si pak nenechte ujít ukázku moštování jablíček – vlastnoručně vylisovaný mošt chutná nejlépe!
Brněnský biojarmark se letos koná v horní části Zelného trhu, hned nad stánky každodenních prodejců. Pojďme společně ukázat Brnu, že stojíme o kvalitní potraviny na Zelňáku!
Více informací naleznete zde.

Ekoporadna: Jak zastavit množení stromů na zahradě?

Koupili jsme zahradu, ale ta vypadá spíše jako prales, je to stromek na stromku. Potřebujeme radu jak zastavit další množení stromů, abychom tam mohli mít časem krásnou a udržovanou zahradu.
Nejlépe bude, když si právě v této době projdete zahradu a stužkou si označíte všechny stromy, které na zahradě chcete mít a které jsou v místě, kde je chcete mít. Někdy i neovocný strom (jasan, lípa) zahradu zkrášluje. Stromy nejsou „plevele“ a není třeba nijak zvlášť se zabývat zábranou jejich dalšího množení. Množství stromů se na zahrádce vyskytuje pouze z toho důvodu, že trávník nebyl 15 let kosen.
Více informací naleznete zde.

Naučte se vařit „po našemu“

Srdečně zveme všechny příznivce kvalitního jídla a regionálních produktů na dva jednodenní kurzy vaření z místních surovin, které proběhnou na Centru Veronica 15. října a 20. listopadu 2016. Kurzy jsou spojené s přednáškou o možnostech místních zdrojů a dodavatelů. Dozvíme se nejen, kde v regionu nakoupit kvalitní maso, zeleninu bez chemie, čerstvé mléko, ale odneseme si domů nejeden chutný recept a společně si pochutnáme na připravených pokrmech. Těšit se můžete na vaření ze snadno uskladnitelné zeleniny jako je dýně, červená řepa, mrkev, petržel, brambory, česnek, cibule, zelí. Na druhém kurzu se zaměříme na speciality z jehněčího masa, zeleninové přílohy, dezerty a nápoje.
Více informací naleznete zde.

Zvou jiní

Výborný časopis Sedmá generace slaví 25 let, což si zaslouží velkou oslavu s bohatým kulturním a doprovodným programem. Již tuto sobotu 24. září, v centru Brna, od poledne do půlnoci. Vstupenky ke koupi např. v Ekologické poradně Veronica. http://www.sedmagenerace.cz/text/detail/narozeniny25

Dobrovolnická pomoc při Jablečné slavnosti 2016
23.9.2016 - 25.9.2016, Hostětín, Chcete se podílet na akci s bohatou tradicí a nahlédnout do zákulisí příprav? Chcete využít váš volný čas smysluplně? Chcete zažít Jablečnou slavnost jinak? Pak hledáme právě vás!
detail akce »
Dovolená v kraji Žítkovských bohyní (pobyt s programem)
6.10.2016 - 9.10.2016, Hostětín, Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové a řemeslné tvoření. Výlet na Moravské Kopanice za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní, exkurze po hostětínských ekologických projektech, po přírodní zahradě, lektorovaná vycházka do krajiny. Každý den vám ukážeme jinou tvář Karpat. Relaxujte v Hostětíně, vesničce, kterou navštívil i princ Charles.
detail akce »
Vaření "po našemu" I.
15.10.2016 09:30 - 18:00, Hostětín, Rádi vaříte a zajímá Vás jak vařit co nejvíce z místních a sezonních surovin? Pak Vás zveme na jednodenní kurz vaření, na kterém si společně uvaříme a sníme nejedno chutné jídlo a zároveň se dozvíme o možnostech místních zdrojů a dodavatelů.
detail akce »
Vaření "po našemu" II.
20.11.2016 09:30 - 18:00, Hostětín, Rádi vaříte a zajímá Vás jak vařit co nejvíce z místních a sezonních surovin? Pak Vás zveme na jednodenní kurz vaření, na kterém si společně uvaříme a sníme nejedno chutné jídlo a zároveň se dozvíme o možnostech místních zdrojů a dodavatelů.
detail akce »
Líbí se Vám, co děláme? Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: pondělí až čtvtek 9-17 h
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?