Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
18. 11. 2019

Prodej vánočních jedliček v květináči začíná už 25. listopadu!

V předvánočním čase namísto řezaných a umělých stromků prodáváme v Brně živé jedličky v květináči. Šiřte spolu s námi vůni ekologických Vánoc! Jedličky jsou sice vysoké jen 40 centimetrů, o to větší nám dělají radost. Při dobré péči s vámi oslaví mnoho příštích Vánoc, nebo obohatí naše lesy svou bělokorou krásou. Prodej probíhá v dobročinných obchodech Nadace Veronica na Pekařské 38 a Palackého třídě 25 (nově od 29. 11. i na stánku na náměstí Svobody) a na dalších místech v Brně. Stromečky stojí 120 korun. Jedličky si lze pořídit i v Praze (na Toulcově dvoře, také od 25. 11).
Více informací naleznete zde.

Prodej vánočních jedliček v květináči začíná už 25. listopadu!

Vánoční výukové programy v Hostětíně

Přijeďte s žáky zažít Kouzlo Vánoc a Vánoční dobrodružství do Hostětína. Máme volných pár posledních termínů pro tyto výukové programy. Žáci při nich zjistí, jak se slavily vánoce v době našich prababiček, ale i to, jak se slaví vánoce v různých koutech světa. Pohádkově motivované programy o adventních i vánočních tradicích a o vánočním koření mají kouzelnou atmosféru. Součástí jsou i tvořivé dílny, ve kterých si žáci upečou vlastní vánočku nebo postavičku z kynutého těsta a vytvoří si výrobek z ovčí vlny. Na závěr si připijeme vánočním punčem s jablečného moštu.
Více informací naleznete zde.

Přijďte na praktickou dílnu Ekonakupování v praxi

Pracovní dílna, při které se prakticky naučíme ekologicky nakupovat. Společně se podíváme na to, jak se orientovat v obchodech, jak poznat co je ekologické a co není, co je klamavá reklama, na nakupování drogérie, kosmetiky, potravin, textilu a dalších produktů. Většina času bude věnovaná nácviku vybírání ekologičtějších výrobků v obchodech. A neutratíte, když nebudete chtít, ani korunu. Čtvrtek 12. prosince navečer v centru Brna.
Více informací naleznete zde.

Chcete zažít Silvestr v Hostětíně?

Poslední dny v roce mají vždy neopakovatelnou atmosféru. A když je prožijete v Hostětíně, v našem pasivním domě, uprostřed zasněžené přírodní zahrady, u  punče z jablečného moštu… tak na ně možná budete dlouho vzpomínat. Ještě máme volná místa k ubytování. Preferujeme pobyty na minimálně tři noci.
Více informací naleznete zde.

Zajímá vás, jak můžete chránit klima? Na Veronice vás to naučíme.

Základním východiskem je vědět, jaká je vaše uhlíková stopa a v jakých oblastech byste ji mohli snížit. Ideální příležitost, jak se to naučit, budete mít 10. prosince v Brně. Své už ví i 12 účastníků Podzimní školy ochrany klimatu, která proběhla minulý týden v Hostětíně. Výpočet vlastní uhlíkové stopy zde byl vyvrcholením třídenního programu, nabitého od rána do večera klimatickými informacemi. A kde tedy lze hledat možnost úspory CO2? Omezit konzumaci masa, nelétat, využívat veřejnou dopravu, snížit vytápění, využívat elektřinu z obnovitelných zdrojů, vzdát se dovolené u moře a nahradit ji pobytem v ČR. Zdá se to jednoduché – ale ruku na srdce - kdo z vás to dělá?
Více informací naleznete zde.

Nadace Veronica spolupořádá konferenci Živý folklór v Břeclavi!

Jihomoravská komunitní nadace chce ukázat rozmanitost použití místních tradic v řemeslu, podnikání i kultuře. A Nadace Veronica chce ukázat, kde se tradice potkává s ekologií - jak se starat o naši krajinu, jak zachovat předzahrádky našich babiček nebo jak využít divoké byliny a plevele v kuchyni. A na závěr módní přehlídka Folklor´s not dead ve spolupráci s Ekotextil design - kombinace současného oblečení z nadačních obchodů s všedními kroji z Jihomoravské komunitní nadace. Ve středu 4. prosince od 9 h v Městské knihovně Břeclav.
Více informací naleznete zde.

Zvou jiní

Seminář typu otevřený prostor: Hledají se demokratické, sociální a ekologické politiky. Od 5. do 9. února 2020 v Ekocentru Paleta Oucmanice. https://www.thinktank.cz/clanky/seminar-otevreny-prostor-2020-hledaji-se-demokraticke-socialni-a-ekologicke-politiky-informace-a-prihlasky/

Seminář uhlíková stopa jednotlivce
10.12.2019 17:00 - 20:00, Brno, Víte, jaká je vaše uhlíková stopa, jaký je váš podíl na globálním oteplování? Je větší doprava, strava nebo bydlení? Přijďte si jí spočítat. Dle vaší uhlíkové stopy se můžete sami rozhodnout, jaká konkrétní opatření máte provést pro ochranu klimatu.
detail akce »
Prodej vánočních jedliček v květináči
25.11.2019 - 23.12.2019, Brno, V předvánočním čase opět namísto řezaného stromku prodáváme jedličky v květináči, které pak na jaře společně zasadíme do lesa. Akce je součástí iniciativy na podporu původní české dřeviny – jedle bělokoré. Pořádá Nadace Veronica.
detail akce »
Principy řezu ovocných stromů - 4 termíny pro víkendový ovocnářský kurz
8.2.2020 - 1.3.2020, Hostětín, Dvoudenní kurzy kombinující teorii s praxí pro zájemce o extenzivní ovocnářství a pěstování starých ovocných odrůd. Pro velký zájem kurz 4x opakujeme (4 termíny, stejná náplň). Udělejte radost svým blízkým a darujte jim kurz jako vánoční dáreček :-)
detail akce »
Líbí se Vám, co děláme? Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
https://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Hostětín
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
https://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: úterý 13-17, středa 10-13, čtvtek 13-17 h.
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?