Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
28. 1. 2020

Vydáváme novou vzdělávací publikaci „Ochrana klimatu“

I v Česku si mnozí všimli, že klimatická krize se už pořádně rozběhla. A hlavně, že bychom ji měli honem ztlumit. Jak se ale vyznat v jejích příčinách? A co máme dělat? Právě o tom a mnohém dalším si v češtině přečtete v naší nové publikaci. Kromě vlastního textu nabízí i různé animace, interaktivní aplikace a řadu videí. Je určena téměř každému, kdo se chce nebo by se měl (!) v této klíčové problematice vyznat - učitelům, lidem ve veřejné správě, široké veřejnosti. Těm, kteří se věnují vzdělávání jiných, poslouží též doplňující metodická příručka. Autoři velmi přivítají připomínky, co v textech doplňovat, aby zůstávaly aktuální i v době, kdy se už snad začne situace měnit k lepšímu. Ke změně je totiž potřebná angažovanost i vzdělání celé veřejnosti.

Přečtěte:
http://amper.ped.muni.cz/gw/Ochrana_klimatu/klima_ucebni2019.pdf
http://amper.ped.muni.cz/gw/Ochrana_klimatu/klima_metodicky2019.pdf

Stáhněte si publikaci.

Vydáváme novou vzdělávací publikaci „Ochrana klimatu“

Ekoporadna: Je důvěryhodná ekoznačka Ecogarantie?

Ecogarantie je soukromá ekoznačka původem z Belgie. Hlavní oblasti, ve kterých se značka uděluje, jsou kosmetika, dále třeba úklidové prostředky a osvěžovače vzduchu. Lze ji považovat za důvěryhodnou. Pokud chce výrobce získat tuto ekoznačku, musí splnit přísná pravidla. Například složky v kosmetice musí být pokud možno z obnovitelných surovin, všechny rostlinné složky, musí být jen bio aneb organické, pokud jsou k dispozici. Ropné produkty se mohou použít jen v minimálním množství, např. konzervanty. Všechna barviva a vůně musí být přírodního původu.
Více informací naleznete zde.

Jarní prázdniny v Hostětíně pro rodiče s dětmi

Nechce se vám v únoru zůstávat s dětmi doma? Sníh v nedohlednu, a co dělat s dětmi ve městě? Pojďte raději do přírody. Přijeďte za společnou zábavou do Hostětína. Připravili jsme pro vás environmentálně laděný program na téma čtyř živlů. Bude plný netradičních her a tvoření, výletů na zajímavá místa v okolí včetně malé rodinné farmy, zacvičíte si jógu pro rodiče s dětmi apod.
Pobyty jsou v termínech 17. - 21. února a 24. - 28. února 2020 a program je určen především pro děti ve věku 5-12 let.
Více informací naleznete zde.

Vyšla nová publikace příkladů institucí, které fungují ekologicky

Síť ekologických poraden STEP vydala novou publikaci Příklady dobré praxe. Environmentálně šetrný provoz institucí, ve které najdete příklady environmentálně šetrného provozu veřejných institucí z České republiky. Ty pokrývají celou škálu institucí, od malých po velké. Kromě komplexní ekologizace provozu institucí jsou v publikaci i příklady ekologicky odpovědných veřejných zakázek. Publikaci doplňují komentované odkazy na další literaturu věnovanou tématu. Zdarma ke stažení.
Více informací naleznete zde.

Světová premiéra baletu Mamutí jezero

Divadelní ekologické uskupení Verdis sehraje v pátek 6. března 2019 v divadle Husa na provázku v Brně světovou premiéru hry Mamutí jezero aneb nevyhynuli, žijí mezi námi autorů M. Vlašína a J. Ference. Následovat bude tradiční benefiční aukce, žraut a košt vín. Lístky k zakoupení např. v obchodě Nadace Veronica, Pekařská 38, Brno. V lednu jen za 350 Kč.
Více informací naleznete zde.

Jarní prázdniny pro rodiče s dětmi (pro Brno, Blansko, Hodonín, Vyškov, Znojmo)
17.2.2020 - 21.2.2020, Hostětín, Oblíbený pobyt pro rodiče s dětmi, s dopoledním tvořivým programem uvnitř i venku. Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná.
detail akce »
Jak si můžete s bylinkami upevnit své zdraví?
21.2.2020 17:00 - 20:00, Hostětín, Voňavý páteční podvečer, při kterém se dozvíte, jaké bylinky vám pomohou od vašich neduhů.
detail akce »
Jarní prázdniny pro rodiče s dětmi (pro Prahu, Přerov aj.)
24.2.2020 - 28.2.2020, Hostětín, Oblíbený pobyt pro rodiče s dětmi, s dopoledním tvořivým programem uvnitř i venku. Pro Prahu 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek aj.
detail akce »
Principy řezu ovocných stromů - 4 termíny pro víkendový ovocnářský kurz
8.2.2020 - 1.3.2020, Hostětín, Dvoudenní kurzy kombinující teorii s praxí pro zájemce o extenzivní ovocnářství a pěstování starých ovocných odrůd. Pro velký zájem kurz 4x opakujeme (4 termíny, stejná náplň).
detail akce »
Líbí se Vám, co děláme? Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
https://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Hostětín
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
https://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: úterý 13-17, středa 10-13, čtvtek 13-17 h.
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?