Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
9. 9. 2020

CO2 liga, klimatický program pro školy, zahajuje nový ročník. Přidáte se?

Pokud jste učitelé nebo rodiče starších dětí, máme zajímavou nabídku pro vaše školáky. V říjnu zahajujeme 10. ročník CO2 ligy - úspěšného celoročního programu o ochraně klimatu pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. Školní týmy se s námi vydávají na napínavou misi s jasným úkolem: omezit emise a zachránit planetu. Stihnou to? To se uvidí v průběhu roku, kdy na žáky čekají čtyři kola (mise) plná zajímavých a tvořivých tematických úkolů.
Více informací naleznete zde.

CO2 liga, klimatický program pro školy, zahajuje nový ročník. Přidáte se?

Opylovatelé a opylovači: Vyšlo nové číslo časopisu Veronica

Nové číslo je věnováno problematice úbytku hmyzu. Představujeme zde několik domácích příkladů ochrany hmyzu a různé přístupy managementu, věnujeme se důvodům úbytku hmyzu i situaci včelařství u nás, seznámíme vás s motýláriem ve Voticích a nabízíme recence zajímavých knižních novinek. Rozkrýváme dvě aktuální kauzy ohrožení aleje na Boskovicku a tlaky na uspíšení výstavby dálnice D3 ve Středočeském kraji. Nechybí ani pravidelné rubriky Krajina mého srdce a v Galerii představujeme Jana Lacinu jako hravého výtvarníka. Určitě stojí za to se do tohoto čísla začíst.
Více informací naleznete zde.

Pošli svůj eko projekt a získej až 50 tisíc od Nadace Veronica

Máte záměr, který přispívá k ochraně přírody v Jihomoravském kraji a okolí? Pošlete jej do 15. září do Nadace Veronica do programu Společně pro přírodu. Získat můžete až 50 tisíc korun, žádat mohou i jednotlivci nebo neformální týmy, nemusíte mít založen spolek či jinou organizaci. Více informací a konzultace k žádostem poskytne Irena Mašková na e-mailu irena.maskova@veronica.cz nebo telefonu 603 788 162.
Více informací naleznete zde.

Hlasujte a pomozte Hostětínu získat ekologického Oskara

Máte rádi Hostětín? Oceňujete aktivity, které se zde dělají v rámci ekologie a udržitelného rozvoje? Pak nám prosím pomozte získat Ekologického Oskara. Cenu Energy Globe máme na dosah ruky! Zbývá jediný konkurent, Praha se systémem třídění odpadů. Váš hlas může rozhodnout. Děkujeme za něj, i za hlasy vašich rodinných příslušníků a přátel.
Děkujeme za váš hlas i za sdílení a šíření příspěvku.
Hlasujte na www.hlasujprohostetin.cz.

Doporučujeme k přečtení

Spolek Permakultura (CS) vydal nový Klíč k soběstačnosti - Trvalky. Brožurku o trvalkách v permakultuře jako systému udržitelného designu inspirovaného přírodou, který sází hlavně na vytrvalé rostliny. Trvalky jsou čím dál důležitější i z hlediska klimatických změn a hrozícího sucha, protože se obecně vypořádávají s drsnějšími podmínkami prostředí lépe než letničky.
Více informací naleznete zde.

Bylinková procházka s bylinkářkou ze Žítkové
13.9.2020 09:00 - 16:00, Žítková, Žítková a bylinky patří neoddělitelně k sobě. Pojďte se něco naučit přímo od místní bylinkářky. A spojit povídání s procházkou po loukách.
detail akce »
Jak na sucho v zahradě?
13.9.2020 10:00 - 16:30, Hostětín, Praktická inspirace, co dělat na zahradě pro zadržení vody. Opatření, která jsou účinná a přitom poměrně levná. Lektor: Čestmír Holuša
detail akce »
Jablečná slavnost - letos nebude
27.9.2020, Hostětín.
Vážení přátelé naší oblíbené akce, letos se vzhledem k situaci nekoná. Budeme se s vámi těšit na viděnou v příštím roce.
detail akce »
Brněnský biojarmark
3.10.2020 9.00 - 14.00, Brno, Již 29. ročník tradiční jihomoravské akce založená na podporu biopotravin a místních dodavatelů potravin. Biozelenina, biovíno, bioobčerstvení. Stánky neziskových organizací, osvěta o lokálních potravinách, jak poznat bio a nebio.
detail akce »
Kurz výroby dřevěných lžíc, misek, nazouváků
10.10.2020 10:00 - 17:00, Hostětín, Mít doma svoji vlastnoručně vydlabanou lžíci nebo se obouvat s vlastním dřevěným nazouvákem.... to je prostě NĚCO! U nás se to můžete naučit.
detail akce »
Líbí se Vám, co děláme? Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
https://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Hostětín
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
https://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: úterý 13-17, středa 10-13, čtvtek 13-17 h.
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?