Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
8. 9. 2021

Klimatická stávka 24. září - studenti zvou

Středoškoláci a středoškolačky v pátek 24. září v 11.59, za minutu 12, znovu opustí školní lavice a vyjdou do ulic. Aby ukázali, že na jejich budoucnosti záleží všem generacím, zvou na stávku všechny, bez ohledu na věk.

Studenti odkazují na zprávu Mezivládního panelu pro klima při OSN z letošního léta. Ta má dva jasné závěry: směřujeme ke katastrofě, ale stále máme šanci ji zastavit. Před dvěma lety se díky masovým stávkám studentů a studentek povedlo nastartovat mnoho změn. O klimatické krizi se mnohem více mluví, mnohem více i řeší, ale řešení stále nejsou dostatečná. Přidejte se! Ke stávce i k řešením klimatické krize.
Více informací naleznete zde.

Klimatická stávka 24. září - studenti zvou

Moravský kras: Vyšlo nové číslo časopisu Veronica (3/2021)

Rok 2021 je Mezinárodním rokem jeskyní a krasu, proto číslo vydané ve spolupráci s AOPK ČR je věnováno nejstarší chráněné krajinné oblasti na Moravě – Moravskému krasu. Články přináší zajímavé pohledy na kras nejen jako na největší jeskynní systém v naší zemi, ale i pohledy na krajinu, ve které je tmavý svět podzemí propojen se šťavnatým a barevným světem na povrchu.

Číslo představuje též mnoho osobností bytostně spojených s krasem. O některých vzpomínky, ostatní jsou autory zde zveřejněných textů. A jako obvykle nechybí ani několik článků mimo téma.
Více informací naleznete zde.

Moravský kras: Vyšlo nové číslo časopisu Veronica (3/2021)

Moštárna Hostětín hledá obchodního manažera/manažerku

Máte obchodní talent? Bavilo by vás dostávat unikátní Hostětínský mošt na pulty obchodů, kaváren a restaurací? Moštárna Hostětín hledá obchodního manažera/manažerku, přihlášky (CV, motivační dopis, kontakty na reference) zasílejte do 19. září 2021 s označením „Obchodní manažer“ na e-mail obchod@mostarna.bio
Více informací naleznete zde.

Zahájili jsme Hostětínskou klimatickou akademii

Na konci srpna proběhlo v Hostětíně úvodní setkání kurzu Klimatické akademie. Celkem 15 účastníků a účastnic se během pěti dnů školilo ve znalostech a dovednostech potřebných pro vedení klimatických aktivit v jejich obci či regionu.

Tento půlroční vzdělávací program je určen pro aktivní lidi, kteří s odvahou chtějí ve svém regionu přispět k řešení klimatické krize. Její účastníci a účastnice získají informace a dovednosti pro úspěšné a efektivní vedení regionálních klimatických kampaní. Výsledkem celého programu je promyšlená a naplánovaná vlastní lokální kampaň na ochranu klimatu, včetně strategie a akčního plánu.

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.
Více informací naleznete zde.

Zahájili jsme Hostětínskou klimatickou akademii

Chcete zažít podzimní Bílé Karpaty v Hostětíně?

Blíží se podzim, Bílé Karpaty pomalu začnou zlátnout, stromy se prohýbají pod úrodou a v zahradě nám voní sušené ovoce z roubené sušírny. Ideální čas strávit ještě posledních pár slunečných dní v Hostětíně. Můžete v termínech 18. - 19. září nebo 15. - 17. října.

Zvou vás jiní: Ekologické dny Olomouc 2021

8.-19.9. 2021. Přirozené, původní a jejich podoby a nápodoby v přírodě a společnosti. Festival a společné porady o našem světě. Legendární besedy 9.–12. 9. v Olomouci a Ekojarmark 18. 9. na Sluňákově v Horce n. Moravou.
Více informací naleznete zde.

5. Národní konference EVVO: Krajina pro živo

Čtvrtek 21. 10. 2021 od 9:00 do 16:00 hodin, hotel International Brno.
Konference je tentokrát zaměřená na krajinu a vzdělávání o ní. Je určena jak pracovnicím a pracovníkům středisek a organizací zabývajících se environmentální výchovou nebo poradenstvím, tak i těm ze státní správy a samosprávy, pedagogům všech stupňů a typů škol, novinářkám, novinářům a dalším zájemcům.
Více informací naleznete zde.

Exkurze na soběstačnou zahradu
23.9.2021 17:00 - 19:00, Ochoz u Brna, Exkurze na soběstačnou zahradu. Pojďte se podívat, jak zahrada může poskytovat dostatek hojnosti, zásobovat domácnost potravinami a úspěšně a šetrně využívat pouze dešťovou vodu. Vše v duchu přírodního zahradničení. Ochoz u Brna
detail akce »
30. Brněnský biojarmark
2.10.2021 09:00 - 14:00, Brno, Již 30. ročník tradiční jihomoravské akce založená na podporu biopotravin a místních dodavatelů potravin. Biozelenina, biovíno, bioobčerstvení. Stánky neziskových organizací, osvěta o lokálních potravinách, jak poznat bio a nebio.
detail akce »
Dovolená v kraji Žítkovských bohyní (pobyt s programem)
14.10.2021 - 17.10.2021, Hostětín, Magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Chuť biomoštu přímo od zdroje, sochy v krajině, společné bylinkové a řemeslné tvoření. Výlet na Moravské Kopanice za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní, exkurze po hostětínských ekologických projektech, po přírodní zahradě, lektorovaná vycházka do krajiny. Každý den vám ukážeme jinou tvář Karpat.
detail akce »
Líbí se Vám, co děláme? Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
https://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Hostětín
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
https://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: úterý 13-17, středa 10-13, čtvtek 13-17 h.
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?