Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
21. 9. 2022

Jablečná slavnost v Hostětíně - jablka, udržitelnost a ekologie na jednom místě

Jablka všude, kam se podíváš! 2. října se opět uskuteční Jablečná slavnost. Tradiční program, včetně toho pro děti, letos doplní i zóna s důrazem na udržitelnost.

Bude zde k vidění ostrovní fotovoltaika a také se budete moci projet v různých typech elektrovozů. Svůj stánek zde bude mít Bezobaláč Zlín, proběhne SWAP oděvů a pokojovek či ukázka udržitelné módy v rámci módní přehlídky Nadace Veronica. Můžete se za námi také zastavit pro rady a zúčastnit se diskuzních bloků o úsporách energie, zero waste, biouhlu nebo bezplenkové metodě.
Těšíme se na Vás!


Více informací naleznete zde.

Jablečná slavnost v Hostětíně - jablka, udržitelnost a ekologie na jednom místě

Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti

Hledáme ještě cca 25 dobrovolníků, kteří chtějí být součástí této události v Hostětíně a zažít s námi celou akci i ze zákulisní pozice. Můžete nám pomoct s parkováním, prodejem občerstvení, na vstupu, v kuchyni či při aktivitách s dětmi. Hledáme i fotografa/ku.


Pomoc potřebujeme v neděli 2. října, přijet můžete i v sobotu.
Neváhejte se přihlásit. Předem děkujeme!


Více informací naleznete zde.

Spustili jsme přihlašování na celorepublikovou CO2 ligu

Už jste slyšeli o našem celoročním a celorepublikovém programu o ochraně klimatu pro žáky středních škol a 2. stupně základních škol? CO2 liga není soutěž, kde žáci či školy zápolí mezi sebou. V CO2 lize pracují všichni společně - vytvořené školní týmy se s námi vydají na napínavou misi s jasným úkolem: omezit emise a zachránit planetu.

Pokud jsme Vás zaujali a jste pedagog či rodič dětí ve věku 12 - 16 let, tak neváhejte a pro více informací nebo pro přihlášení se podívejte na naše stránky!


Více informací naleznete zde.

Vzhůru do mokřadu!

V Centru Veronica v Hostětíně jsme vytvořili nový badatelsky orientovaný program zaměřený na mokřadní stanoviště. Vychází z místně zakotveného učení a opírá se jak o místní prostředí, tak i komunitu. Vedle rozvíjení badatelských dovedností klade důraz na týmovou spolupráci a budování vztahu k dané lokalitě. Dává dětem prostor kreativně myslet a přicházet věcem na kloub hravou formou - zkoumají rostlinná společenstva, analyzují pH vody a zkouší si i odlov bezobratlých.

Připravované metodiky budou dostupné na našem webu a budou upraveny tak, aby je bylo možné aplikovat na libovolné mokřadní stanoviště. Ukázku badatelských listů, kterou si můžete stáhnout už teď, najdete u našeho článku.


Více informací naleznete zde.

Pošlete svůj eko projekt a získejte až 50 tisíc od Nadace Veronica

Už jen do 30. září je možné požádat o grant z fondu Společně pro přírodu. Grant může získat kdokoliv, ať už pracuje sám, v týmu nebo má již nějakou organizaci. V žádosti vyplní jen 10 stručných otázek a získat může až 50 tisíc korun.
Přihlásit můžete jakýkoliv projekt, důležité je odůvodnit jeho přínos pro ochranu přírody, krajiny, klimatu. Rádi taky vidíme, když zapojíte co nejvíce lidí ve svém okolí.


Více informací naleznete zde.

Jablečná slavnost 2022
2.10.2022 11:00 - 17:00, Hostětín, Tradiční oslava jablek, řemesel, ekologie a kultury je po dvouleté odmlce opět tady.
detail akce »
Dobrovolnická pomoc při Jablečné slavnosti 2022
30.9.2022 - 2.10.2022, Hostětín, Chcete se podílet na akci s bohatou tradicí a nahlédnout do zákulisí příprav? Chcete využít váš volný čas smysluplně? Chcete zažít Jablečnou slavnost jinak? Pak hledáme právě vás!
detail akce »
Dovolená v kraji Žítkovských bohyní (pobyt s programem)
13.10.2022 - 16.10.2022, Hostětín, Čeká vás magická krajina Bílých Karpat, přírodní zahrada a dům, který žije ze slunce. Půjdeme na výlet na Žítkovou, za poznáním krás zdejšího kraje a kouzel žítkovských bohyní. Zde se setkáme i s místní bylinkářkou a ochutnáte bylinkové lektvary. Máme připraveno tvoření z ovčí vlny a pronikneme do tajů místních lesů, kde budete poslouchat hlasy ptáků či luštit z pobytových znamení. Uvidíte hostětínské projekty, přírodní zahradu a poznáte, proč sem přijel princ Charles. Každý den vám ukážeme jinou tvář Karpat.
detail akce »
Harmonizace čaker - seminář Lenky Singerové
27.10.2022 - 30.10.2022, Hostětín, Vybalancování a zharmonizování čakrového systému pomocí automatické kresby, meditace, silou zvuku a drahými kameny.
detail akce »
Líbí se Vám, co děláme? Staňte se členy Klubu přátel Veronica.
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
https://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Hostětín
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
https://hostetin.veronica.cz
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?