Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
3. 10. 2012

Brněnský biojarmark je tady!

Přijďte s námi oslavit ekologické zemědělství šetrnější k přírodě a krajině a lokální potraviny, které necestovaly přes půl světa. Místní zemědělci a výrobci, ekologická poradna, jablečný mošt a spousta Brňanů na Zelném trhu před divadlem Husa na provázku tento pátek 5. 10. 9–17 hod. a sobotu 6. 10. 9–14 hod. Cimbálová muzika Veronica zahraje v pátek od 13 hod. a v sobotu od 11 hod. Těšíme se na Vás.

21. Brněnský biojarmark je tady

Dražba šperků ze soutěže Nadace Veronica

13. 11.  v 18,30 hod. se v hotelu Santon v Brně uskuteční galavečer s vyhlášením soutěže šperků a přehlídkou a dražbou šperků ve prospěch ochrany přírody.

Jubilejní 10. ročník předvánoční benefiční aukce uměleckých děl proběhne v sobotu 24. 11.  v 17 hod. v brněnském Besedním domě. Moderovat bude Arnošt Goldflam. Podrobné informace Petra Jadrná, tel.: 731 979 005

Obchod Nadace Veronica přijímá pěkné dárkové věci – knihy, keramiku, šperky apod., které nevyužijete a které využijí, třeba jako vánoční dárek, druzí. Výtěžek z prodeje těchto věcí podpoří ekologické a komunitní projekty pro Brno.

Ekoporadna zve: Přírodní zahrada vlastníma rukama

27. 10. (sobota) – celodenní pracovní dílna v Adamově, při které se prakticky, přímo na zahradě naučíme vytvářet různé prvky přírodní zahrady, především zvýšený záhon, sluneční past, kompost, domečky pro hmyz, smíšené kultury. Vedou Helena a Mojmír Vlašínovi, občerstvení zajištěno, akce zdarma, je třeba se přihlásit předem. Více informací naleznete zde.

4. revoluce

Zveme Vás na promítání 4. revoluce – nejúspěšnějšího německého dokumentárního filmu roku 2010. Představuje různé úhly pohledu na možnosti solární energetiky i energetické nezávislosti. Přijďte se sami přesvědčit 11. 10. v 18 hod. do Kina Art v Brně. Další promítání: Praha – Bio Oko – 2. 10. ve 20 hod., České Budějovice – Kino Kotva – 8. 10. v 17,30 hod., Litoměřice – Kino Máj – 9. 10. ve 20 hod., Ostrava – Minikino – 19. 10. v 19,30 hod.

Čtěte v časopise Veronica: Řeky ve městech

Řeky si z minulosti nesou velké břímě nevhodných vodohospodářských úprav. Jednak byl obyvatelům v důsledku úpravy a velkých sklonů břehů značně ztížen přístup, jednak byl ztracen vizuální kontakt sevřením, zahloubením a ohrázováním řeky. Až nyní si začínáme uvědomovat, že řeky ve městech jsou neuvěřitelně působivé. O dobrých příkladech, jak obnovit spojení lidí s řekou, čtěte on-line v časopise Veronica.

Novinky v našem e-obchodě

Nakupujte zeleně – Příručka pro environmentálně šetrný provoz úřadů, firem, organizací
Příručka odpovídá na otázky spojené s šetrnějším provozem úřadů, firem a organizací a zaměřuje se na zelené nakupování, které bere ohled na dopad vybraného zboží a služeb na životní prostředí. Neváhejte objednávat.

Města pro lidi
Ve své nejnovější knize Města pro lidi Jan Gehl přístupnou formou přibližuje, jak by mělo vypadat zdravé a bezpečné město – lákavé pro pěší chůzi či pro kolo, plánované tak, aby bylo možné se na mnoha místech zastavit a spočinout; zkrátka aby bylo potěšením v něm žít.

Nezapomeňte, že veškeré publikace, stejně jako fair trade produkty (kávu, čaj, kakao, čokoládu, cukr a koření) či výrobky z chráněných dílen, si můžete osobně prohlédnout a zakoupit v Ekologické poradně Veronica na Panské 9 v Brně.

Zvou vás jiní

9. 10. – Pastevectví a krajina – Brno – 12 hod.
V přednáškovém cyklu Bloku expertů na katedře environmentálních studií FSS MU (Joštova 10, 5. patro, učebna P51) vystoupí Doc. PhDr. Václav Štěpánek, Ph.D, z Historického ústavu Filozofické faktuly MU.

22. – 25. 11. – Těhotenství s úsměvem – Centrum Veronica Hostětín
Těhotenství je čarovným obdobím poznávání, je však i obdobím strachů z neznámého. V přemíře informací se těžko poslouchá Váš vnitřní hlas, který má odpověď na všechny otázky. Nabízíme Vám pobyt, kde cestou cvičení a meditace, ale i odborných informací získáte pocit jistoty a pohody. Více info: Erika Župová, mamapodsahrat@gmail.com, +421 917 561 699

Komunitou podporované zemědělství: nová cesta pro české sedláky a spotřebitele
4.10. 17-19 hod., Brno, Jaké jsou zkušenosti v Německu, Brně a Praze? To poodhalí seminář věnovaný prozatím málo známému způsobu, jak nakupovat potraviny.
detail akce »
Setkání přátel přírodních zahrad
9.10. 17-19 hod., Brno, Zelené hnojení nejen na přírodní zahradě.
detail akce »
Kroky naší země I.
11.10. 17-19 hod., Brno, Nový cyklus filmů a besed o přírodě a krajině. detail akce »
Zelená dovolená s vůní jablek - podzim 2012
11.-14.10., Hostětín, Oblíbená dovolená s programem: výlety s příběhem, řemesla, ekologie, lidový tanec...
detail akce »
Přírodní infrastruktura - ÚSES (Zelený čtvrtek)
25.10. 17-19 hod., Brno, Výsledky činnosti Správy ÚSES na území města Brna.
detail akce »
Mami, pojď si hrát
22.-26.10., Hostětín, Příjemná pobytová akce se zajímavým programem pro maminky s dětmi 1-3 roky.
detail akce »
Jak opravit dům do pasivního standardu
26.10. 14-17 hod., Brno, Opravujete starý dům? Nevěříte, že může mít po opravě spotřebu tepla desetkrát nižší než nyní? Přijďte na seminář k mezinárodní konferenci Pasivní domy 2012 na brněnském výstavišti. Vstup zdarma. detail akce »
Exkurze za dobrými příklady komunální energetiky: Brno-Nový Lískovec a Hostětín
7.11. 8-18 hod. Za dobrými příklady využívajícími obnovitelných zdrojů a důsledných opatření na úspory energie ve veřejných i obytných budovách. detail akce »
Kroky naší země II.
15. 11. 17-19 hod., Brno, Další pokračování cyklu filmů a besed o přírodě a krajině.
detail akce »
Přírodní infrastruktura - ÚSES (Zelený čtvrtek)
22. 11. 17-19 hod., Brno, Regionální biocentrum Soutok. detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po 13–17, út 9–13, st 13–17, čt 9–17
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?