Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
23. 10. 2012

Brněnským stromem roku 2012 je katalpa

Ekologický institut Veronica ve spolupráci s ČSOP vyhlásil v polovině října vítěze ankety Brněnský strom roku. Vyhrála katalpa trubačovitá, která roste na Moravském náměstí. Asi šedesátiletá katalpa je exotický strom pocházející z oblasti Severní a Střední Ameriky, ale i z dalších míst světa. Již nyní můžete posílat tipy na brněnský strom roku 2013.

Brněnským stromem roku 2012 je katalpa

Podporujme svého sedláka i časopis Veronica

Jaké máme možnosti zapojit se do udržitelného zemědělství ve svém okolí? Zkušenosti, které jsme nasbírali ve Francii a Německu, bedýnky se zeleninou v Kopřivnici, zahrádkářské osady v Brně, Rozhovor s ředitelem Konzumu v Ústí nad Orlicí o projektu Jsme tu doma, který je zaměřen na podporu lokálních potravin. Páté číslo časopisu Veronica vychází právě dnes! Více informací naleznete zde.

Debata o budoucnosti energetiky v České republice

Pod patronací Klimatické koalice se ve středu 24. října uskuteční debata o Státní energetické koncepci. Diskutující pocházejí z prostředí politiky, soukromých firem  i neziskových organizací. Debata začne v 19, 30 hod. na Vysoké škole ekonomické v Praze.v Více informací naleznete zde.

Ekologická poradna: Dejte pozor na ježky

Právě nyní ježci upadají do zimního spánku. Aby byli připraveni, musí mít dostatečnou hmotnost, která by nyní měla být okolo 400 kilogramů. Pokud vypadají zdravě, není nutné jim  pomáhat. Pokud jsou ale zranění či podvyživení, je dobré se o ně postarat. Poradíme Vám, jak na to.  ČSOP také vydal ježčí kalendář popisující zdravé i nemocné ježky. Více informací naleznete zde.

Jak opravit starý dům do pasivního standardu?

V rámci konference Pasivní domy 2012 můžete 26. října ve 14 hodin navštívit přednášku o tom, jak si zajistit nulovou spotřebu tepelné energie ve starých domech. Celá konference se koná na brněnské výstavišti a dozvíte se mimo jiné také novinky ze světa zelené architektury. Více informací naleznete zde.

Hostětínský biomošt s rakytníkem se stal bionápojem roku

Na konci září vyhlásil Svaz ekologických zemědělců Pro-bio výsledky ankety biopotravina roku. V kategorii nápojů získal první místo hostětínský biomošt s jablkem a rakytníkem. Ten Hostětínská moštárna zavedla do prodeje minulý rok v září. Rakytník má množství pozitivních efektů na zdraví. Více informací naleznete zde

Hledáme dobrovolnou pomoc

K dlouhodobější spolupráci hledáme dobrovolníka či dobrovolnici na pozici Asistent/ka elektronického obchodu. Měl by kontrolovat a vyřizovat objednávky publikací a přípravovat zásilky k odeslání. Práce je vhodná pro studující, pracující i aktivní důchodce/důchodkyně. Stačí mít pár hodin volného času týdně, umět pracovat s PC (tvorba dokumentů, tisk, internet, email) a mít možnost i chuť se dobrovolnictví pro Veronicu věnovat alespoň půl roku. Více informací naleznete zde.

Přednáška o tom, jak pečovat o zdraví svých dětí

Přednáška na toto téma s názvem "Zdravé děti naše" se bude konat 10. listopadu v Kulturním Centru Rubín (Brno). Přednášející se budou zabývat posílením přirozené imunity, očkováním, zdravou výživou i přikrmováním. Více informací naleznete zde.

10. ročník Jihomoravské studentské soutěže pozná vítěze

Jihomoravský kraj ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica již deset let pořádá soutěž závěrečných studentských prací na téma životní prostředí Jihomoravského kraje. Ve čtvrtek 15. listopadu můžete navštívit studentskou konferenci v budově na Žerotínově nám. 3/5, kde vyhlásíme autory nejlepších prací za minulý akademický rok. Více informací naleznete zde.

Chceme růst či nerůst?

Již poněkolikáté se na přelomu ledna a února 2013 uskuteční Otevřený prostor. Jedná se o sérii otevřených debat, tentokrát na téma „růst či nerůst?“. Hosté budou diskutovat o alternativách ekonomického růstu a také o tom, zda je nerůst žádoucí a jak jej docílit. Letošní ročník bude hostit centrum Sluňákov v Olomouci.
Více informací naleznete zde.


Přírodní infrastruktura - ÚSES (Zelený čtvrtek)
25.10.2012 17:00 - 19:00, Brno, Výsledky činnosti Správy ÚSES na území města Brna.
detail akce »
Přírodní zahrada vlastníma rukama
27.10.2012 00:00 - 00:00, Adamov, Celodenní pracovní dílna v Adamově, při které se prakticky, přímo na zahradě naučíme vytvářet různé prvky přírodní zahrady, především zvýšený záhon, sluneční past, kompost, domečky pro hmyz, smíšené kultury a podobně. Akce je obsazena a to i náhradníky.
detail akce »
Exkurze za dobrými příklady komunální energetiky: Brno - Nový Lískovec a Hostětín
7.11.2012 08:00 - 18:00, Brno -Nový Lískovec, Hostětín, Exkurze za dobrými příklady komunální energetiky s využitím obnovitelných zdrojů energie a důsledných opatření na úspory energie ve veřejných i obytných budovách.
detail akce »
Setkání přátel přírodních zahrad
13.11.2012 17:00 - 19:00, Brno, Téma bude upřesněno.
detail akce »
Kroky naší země II.
15.11.2012 17:00 - 19:00, Brno, Další pokračování cyklu filmů a besed o přírodě a krajině.
detail akce »
Přírodní infrastruktura - ÚSES (Zelený čtvrtek)
22.11.2012 17:00 - 19:00, Brno, Regionální biocentrum Soutok.
detail akce »
Pocta stromům
29.10.2012 - 26.11.2012, Brno, Výstava poetických kreseb stromů Mgr. Mileny Jursové.
detail akce »
Setkání přátel přírodních zahrad
11.12.2012 17:00 - 19:00, Brno, Téma bude upřesněno.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po 13–17, út 9–13, st 13–17, čt 9–17
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?