Nezobrazuje se Vám tento e-mail správně? Prohlédněte si ho ve svém prohlížeči.
RozVerky
Elektronický zpravodaj Ekologického institutu Veronica
12. 2. 2013

Hodina Země – Změňte svůj svět

Zapojte svou domácnost, obec i firmu do kampaně Hodina Země. I letos spolupořádáme celosvětový happening na podporu ochrany životního prostředí. Spojujeme všechny, kteří jsou připraveni začít měnit svůj svět a inspirovat k pozitivní změně i ostatní. Podívejte se na letošní oficiální video. Ilustrační foto Terezie Řánková. Více informací naleznete zde.

Hodina Země – Změňte svůj svět

Hledáme odbornou pomoc pro téma zeleň ve městě

Hledáme odborníka či odbornici se znalostí problematiky městské zeleně na občasnou, ale pravidelnou dobrovolnou pomoc a spolupráci. Sledujeme kácení a jiné zásahy do zeleně, rekonstrukce parků, problematiku vnitrobloků. Bližší informace: Yvonna Gaillyová, yvonna.gailly@veronica.cz

Novinky z nadačních obchodů

Valentýnská sleva

Obchůdek na Svážné si pro všechny připravil v období 1.–14. 2. milou akci: při zakoupení čehokoliv v červené barvě máte 50 % slevu. V Obchodě na Jana Babáka 11 probíhá slosovatelná anketa o ceny. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás.

Hledáme dobrovolníky

Máte čas a chuť pomoci dobré věci? Pro naše nadační obchůdky (www.nadacniobchod.cz) hledáme šikovné nadšené aktivní mladé studenty, ženy, dámy i muže, kteří vyšetří v hektické době trochu času na dobrovolnou práci. Pro bližší informace se prosím obraťte na paní Krakovskou, tel. 732 191 488. Předem děkujeme!

Zveme na školení k novému občanskému zákoníku

Přijďte 3. dubna od 10 – 15 hod. na školení k novému občanskému zákoníku, který začne platit od roku 2014. Dům ochránců přírody, Panská 9, Brno. Informace: Jasna Flamiková, tel.: 775 12 06 16. Více informací naleznete zde.

Ekologická poradna: Kompostujme!

Kompostovat můžeme, i když nemáme zahrádku. Stačí si pořídit či vyrobit dřevěnou bedýnku s dírami ve dně pro lepší provzdušnění a odvod případné přebytečné vlhkosti. Do bedýnky patří žížaly hnojní, které se živí kuchyňským odpadem. Spolehlivě převedou bioodpad z každé domácnosti na kvalitní humus.
A kde takzvaný vermikompostér získat? Můžete si jej pořídit v Ekologické poradně Veronica či prostřednictvím našeho e-shopu. Poradíme Vám rovněž, jak se o kompostovací bedýnku správně starat. Více informací naleznete zde.

Hledáme dobrovolníky

Ekotým
Zajímá Vás, kde se dá koupit biochleba? Na kolika místech jsou k dostání biobedýnky? Kde koupit ekologicky šetrné prací prášky? Staňte se členem našeho vznikajícího Ekotýmu a pomozte nám vylepšit Ekomapu a zmapovat možnosti prodeje environmentálních produktů v Brně. Máte-li zájem, napište Janu Labohému na jan.labohy@veronica.cz

Hodina Země
Již počtvrté se Česká republika přidá k největšímu celosvětovému happeningu zaměřenému na podporu ochrany životního prostředí – Hodině Země. Chcete být u toho a vidět, jak se taková kampaň připravuje? Chcete pomoci, aby byla lepší než loni? Napište nám na hodinazeme@veronica.cz

Letní tábory pro rodiče s dětmi
Pro naše letní tábory pro rodiče s dětmi v Hostětíně sháníme šikovné a zkušené dobrovolníky. Požadujeme zkušenosti z táborů či výukových programů, nadšení a elán do her s dětmi, ekologické cítění a vztah k přírodě. Kontaktujte Katku Fojtů, katerina.fojtu@veronica.cz, tel. 572 630 670. http://www.veronica.cz/?id=167&i=192

Zvou Vás jiní

Ekologie a šetrný spotřebitel
Jak ekologicky nakupovat a chovat se v domácnosti? Jak poznám ekologický výrobek? Jak mohu ekologicky uklízet? Nabídneme vám řadu informací i praktických tipů. Třídenní kurz zaměřený na udržitelnou spotřebu, úspory energie a zdravý životní styl v Hostětíně. Ubytování, stravování i program jsou bezplatné. Seminář organizuje Masarykova veřejná knihovna Vsetín. Kontakt: 734 417 893, kjanoskova@mvk.cz Více informací naleznete zde.

Podpořte svého sedláka!
13.2.2013 18:30 - 20:00, Dobrovolnické centrum67, budova SVČ Lužánky, Lidická 50, Brno, Jak a proč odebírat pravidelně čerstvé potraviny od drobných rodinných farmářů? Jak se zapojit do tzv. komunitou podporovaného zemědělství? Vše se dozvíte na prezentaci Ekologického institutu Veronica. Povídá a diskutuje Kateřina Pařízková.
detail akce »
Mezioborová konference Udržitelná energie a krajina, téma: biouhel a ochrana klimatu
13.2.2013 - 14.2.2013, Hostětín, Mezioborové setkání současných i budoucích odborníků různých směrů – krajinářů, zemědělců, lesníků, biologů, energetiků, techniků, ekonomů, sociologů a diskuse o významu biouhlu v zemědělství i jako významné součásti ochrany klimatu.
detail akce »
Přírodní infrastruktura - ÚSES (Zelený čtvrtek)
14.2.2013 17:00 - 19:00, Brno, Diskuzní setkání u kulatého stolu. Téma: Ekologická síť Brtnicka. Cílem diskuse u kulatého stolu je výměna aktuálních informací a tříbení názorů o rozmanitých aspektech tvorby územních systémů ekologické stability.
detail akce »
Athos, svědek minulých časů
21.2.2013 17:00 - 19:00, Brno, Přednáška Klubu přírodovědeckého v Brně a Regionálního sdružení ČSOP
detail akce »
Ekologie a šetrný spotřebitel
21.2.2013 - 24.2.2013, Hostětín, Třídenní BEZPLATNÝ kurz v Hostětíně zaměřený na ekologické chování, spotřebu, úklid, úspory energie, obnovitelné zdroje a další zajímavosti.
detail akce »
Mama poď sa hrať
25.2.2013 - 28.2.2013, Hostětín, Čtyřdenní pobyt pro rodiče a jejich děti ve věku 1-3 let v Centru Veronica pořádaný občanským sdružením "Mama poď sa hrať".
detail akce »
Velikonoční tábor pro rodiče s dětmi - vítání jara
29.3.2013 - 1.4.2013, Hostětín, Hry, výlety, poznávání přírody i tradic. Oblíbený pobyt pro rodiče s dětmi ve věku cca 5-10 let.
detail akce »
Je kam jít. Navštivte naše Centrum Veronica Hostětín v Bílých Karpatech.
Předplaťte si časopis Veronica.
ZO ČSOP Veronica
Ekologický institut Veronica je profesionálním pracovištěm ZO ČSOP Veronica. Našim posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.
pracoviště: Panská 9, 602 00 Brno
tel.: 542 422 750
e-mail: veronica@veronica.cz
http://www.veronica.cz
pracoviště: Centrum Veronica Hostětín 86, 687 71 Bojkovice
tel. 572 630 670
e-mail: hostetin@veronica.cz
http://hostetin.veronica.cz
Ekologická poradna v Brně otevřena: po - čt 9–17
Dostali jste tyto RozVerky od přátel? Chcete je také odebírat?